Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

11.9.2019    |    13.9.2019

Royal Spa Kurhotels – Dny otevřených dveří – lázeňská dovolená v ČR

Aktuální nabídka léčebných a wellness pobytů v roce 2019; vánoční a silvestrovské pobyty ve městech s mnohaletou lázeňskou tradicí – Luhačovice, Ostrožská Nová Ves, Mariánské lázně a Velké Losiny. S možností získání výhodného bonusu při včasné rezervaci. Prezentace s malým občerstvením. Za přítomnosti lázeňského lékaře!

19.9.2019    |    10.11.2019

Vernisáž | Marie Filippovová: Kontinuum

První výstava významné brněnské grafičky Marie Filippovové ve Vídni. Jedinečná prostorová instalace ve městě, se kterým umělkyni pojí rodinné kořeny.

1.10.2019

Koncert | Tara Fuki

Majitelky dvou sametových hlasů a dvou krásně znějících cell - duo zpívajících violoncellistek Tara Fuki vystoupí ve vídeňské Sargfabrik. Jejich křehká a intimní muzika zabalená do libozvučné polštiny si získala oblibu a uznání po celém světě. První říjnový den se pokusí i o srdce návštěvníků ve Vídni.

Kalendář

Dům umění

V rámci naší pracovní cesty do Brna jsme si dovolili navštívit v Domě umění Marii Filippovovou. Dne 19. 9. ji budeme moci přivítat na vernisáži společně připravované výstavy s názvem Kontinuum.

 

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

04. 07. 2019

Vernisáž | Jan Jeništa: Jeden den v Československu

Výstava pod heslem "Jeden den v Československu - Československý design od EXPO 1958 po okupaci 1968" představuje návrhy předních československých umělců. Objekty pochází ze soukromé sbírky sběratele Jana Jeništy. Sbírka „Brusel,“která putovalpo po předních evropských metropolích, navštívila i Vídeň.

24. 06. 2019

Vzpomínka na Niku Brettschneider

Vzpomínkový týden věnovaný herečce a režisérce, která by letos oslavila své 68. narozeniny - Nice Brettschneiderové.

14. 06. 2019

Výstava I TOY_BOX - Šedé mraky nad městem

TOY_BOX je autorka obrazů, kreseb, komiksu faktu, stripů, ilustrací a kresebných intervencí ve veřejném prostoru s výrazným rukopisem a ještě výraznějším sociálním přesahem. Svojí tvorbou nekompromisně upozorňuje na bezpráví a staví se za ty, kterým schází hlas, ať jsou to menšiny nebo zvířata ve velkochovech. Vystudovala scénografii a literaturu. Její autorský komiksový debut Moje kniha Vinnetou (nakladatelství Labyrint, 2014) získal několik domácích oborových ocenění za nejlepší původní knihu a kresbu.

13. 06. 2019

Přednáška | Petr Tureček: Malismy, sémiotika a minimalistická poezie

Zpěvák, kytarista, básník, muzejní výtvarník, stand-up komik, politik a grafik Petr Tureček byl jedním strávil několik měsíců na rezdenčním pobytu rakouského ministerstva zahraničí Q21. V Českém centru Vídeň představil připravovanou sbírku Malismy, na které během pobytu ve Vídni pracoval a seznámil diváky s žánrem minimalistické poezie.

Videa

Video placehodler