Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

12.9.2016

Přehlídka českého filmu: Boží mlýny

V působivém dokumentárním filmu Boží mlýny nechává režisér Josef Císařovský znovu oživnout hroznými událostmi poválečné doby a studené války poznamenané a dlouho zmizelé šumavské vesnice. Boží mlýny vyprávějí o brutalitě, které byli tamější lidé vystaveni, o zločinech komunismu, o Železné oponě a o životě, který se už nikdy na Šumavu nevrátí. Rozhovor o filmu s režisérem Josefem Císařovským a producentem Alešem Hudským.

13.9.2016    |    15.9.2016

Lázně Luhačovice AG: Den otevřených dveří

Prezentace s regionálními kulinářskými specialitami. Vedle nabídek, které se vyznačují zajímavým poměrem ceny a výkonu, očekává návštěvníky hotelů a lázeňských zařízení Lázně Luhačovice AG okouzlující architektura v nádherné přírodní krajině. Zajistěte si bonus při včasné rezervaci jedné z nabídek pro rok 2016/2017 v Českém centru ve Vídni.

19.9.2016

Čtení Petra Borkovce

Renomovanými cenami ověnčený básník, Writer-in-Residence Nezávislého literárního domu Dolního Rakouska (2000/2016), bude číst z dvojjazyčných titulů, jako například Liebesgedichte (Milostné básně, přeložila Ch. Rothmeier, nakl. Edition Korrespondenzen). Ve spolupráci s Nezávislým literárním domem Dolního Rakouska (ULNÖ).

26.8.2016    |    3.9.2016

Musiktage Mondsee 2016: Antonín Dvořák - Mezi dvěma světy

Od 26. srpna do 3. září se Mondsee opět setkají milovníci hudby z celého světa. Letošní program je věnován českému hudebnímu skladateli Antonínu Dvořákovi a zve návštěvníky k poslechu hudby v nádherném prostředí rakouské Solné komory. V slavnostním sále zámku Mondsee bude odehráno na jedenáct koncertů.

28.8.2016

Prague Philharmonia zahraje rock ve Vídeňské státní opeře

Ty nejlepší rockové písně v podání Prague Philharmonia zazní ve Vídeňské státní opeře. Během koncertu představí symfonický orchestr hity od Queen, Deep Purple nebo Pink Floyd. S orchestrem vystoupí také oceněné české zpěvačky Markéta Poulíčková, Tereza Hálová a Nikoleta Spalasová.

28.8.2016

Česká filharmonie @ Grafenegg

Mozartův A-Dur houslový koncert patří k těm nejneobyčejnějším, nejpestřejším a zároveň nejnáročnějším z jeho tvorby. Pro americkou houslistku Hillary Hahn je ale především koncertem velké radosti ze života. Dirigent: Jiří Bělohlávek.

Kalendář

Kalendář

ČESKÁ CENTRA

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

07. 07. 2016

Prezentace zámku Žďár nad Sázavou a Muzea nové generace

5.7.2016, České centrum Vídeň. Santiniho baroko navšívilo Vídeň. Čestný host: majitel zámku Constantin Kinsky. Představení nového unikátního zážitkového projektu Muzea nové generace a zámku Žďáru nad Sázavou v českém jazyce s tlumočením do němčiny. Fotocredit: (c) ČC Vídeň

16. 06. 2016

Adam Plachetka – Křest & prezentace nového CD "Arias"

15.6.2016, České centrum Vídeň. Adam Plachetka, člen souboru Vídeňské státní opery, představil ve středu 15. června v Českém centru ve Vídni své nejnovější profilové CD. Fotocredit: (c) Michaela Kotásková

10. 06. 2016

Sofiina volba po česku

3.6.2016, Green Belt Center: Výstava o pohnutých osudech židovských teenagerů (v německém a českém jazyce), kteří uprchli v roce 1939 z Protektorátu Čechy a Morava do Skandinávie. Fotocredit: (c) Christoph Lettner

10. 06. 2016

Cyklus Mladí mistři

31.5.2016, Bulharský kulturní institut Haus Wittgenstein, Vídeň. V rámci koncertu vystoupilo 6 sólistů ve věku od 10 do 18 let. Všichni již dosáhli vynikajících výsledků a zvítězili v mnoha soutěžích na domácí i mezinárodní scéně. Za ČR byla vybrána Eliška Kukalová (housle) na základě návrhu a spolupráce s houslovým virtuosem Václavem Hudečkem. Fotocredit: (c) BKI "Haus Wittgenstein"

Videa

Video placehodler