Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

31.5.2017

Přednáška Petera Schuberta „Secese-baroko“

U příležitosti Roku českého baroka organizujeme přednášku Petera Schuberta „Friedrich Ohmann & Ludwig Baumann a jejich styl bez budoucnosti“.

7.6.2017    |    9.6.2017

Royal Spa Kurhotels - Den otevřených dveří

Aktuální nabídky lázeňských a wellness pobytů v moravských městech s mnohaletou lázeňskou tradicí - Luhačovice, Ostrožská Nová Ves a Velké Losiny. S možností získání výhodného bonusu při včasné rezervaci. Prezentace s malým občerstvením. Za přítomnosti lázeňského lékaře!

12.6.2017

Přehlídka českého filmu: Život je život / léto 2017

V roce 1885 v Trigger Whisky Saloonu, který stojí kdesi na Divokém západě, se strhne rvačka. Jen vystoupení "famózní arizonské pěnice" Tornáda Lou a několik sklenek Whisky může rozvášněné pistolníky uklidnit. Když se ale v salonu objeví pan Goodman a jeho dcera Winnifred, snaží se přesvědčit pistolníky pomocí letáků a zpěvu k abstinenci a návštěvě ve svém nealkoholickém salonu. Jedinou odezvou jsou jim urážky Douga Badmana. Právě v tu chvíli do dveří vstupuje kovboj v bělostném oděvu a s chytráckým úsměvem. Objednává si nealkoholickou kolalokovou limonádu. Jmenuje se Limonádový Joe. Poté začíná nelítostný souboj s lihovinami.

28.6.2017

Sarah Cramsey: Neurčité občanství – Židovské postavení a “etnická revoluce” v Polsku a Československu, 1917-1947

Sarah Cramsey popisuje ve své knize „Uncertain Citizenship: Jewish Belonging and the „Ethnic Revolution“ in Poland and Czechoslovakia, 1917-1947“ řešení otázky politického a státního postavení židovského obyvatelstva v Evropě jako výsledek nadnárodních debat, diplomatických manévrů, demografickým tlakům a několika úrovňových politických programů. Pořádá Wiener Wiesenthal Institut (VWI) za podpory Českého centra Vídeň.

2.5.2017    |    30.6.2017

Michaela Čížková/ Windows Gallery

Michaela Čížková (nar. 1992) je v současné době studentkou Fakulty výtvarných umění VUT v Brně. V roce 2016 se konala její první samostatná výstava s názvem Exploze v kavárně Spolek v Brně. Mimo jiné je Michaela Čížková aktivní jako performerka a účastnila se více jak 20 akcí v České republice, Itálii a Francii. Představení její tvorby je k vidění ve Windows gallery Českého centra.

28.5.2017    |    8.6.2017

František Petrák: ORANTES ET ALIA

Umělec František Petrák se představí se svou nejnovější výstavou ve Františkánském klášteře ve Vídni. Jeho umělecký život se začal v osmdesátých letech - v období socialismu ale v Československu neměl možnost vystavovat veřejně. Jako správný umělec se přesto řídil mottem „žije, aby maloval a nemaluje, aby žil“.

Kalendář

Kalendář

ČESKÁ CENTRA

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

17. 05. 2017

Viktorie Hanišová: Anežka

Viktorie HANIŠOVÁ, překladatelka a lektorka, ukazuje ve svém debutovém románu bolestivě střízlivý pohled na vztah matky a dcery, který je již od počátku nepředstavitelně náročný. Literární večer se konal v rámci dvou tématických řad: WILLKOMMEN/VÍTÁME VÁS iniciovalo České centrum Vídeň v roce 2015. Každým rokem se tak v Rakousku představí současný/á český/á spisovatel/ka, který/á vystoupí i na literárním festivale Svět knih v Praze. Druhá řada se věnovala tématu SUCHBILD FAMILIE. Moderoval a četl: Martin Krafl. Překlad čtených pasáží: Christina Frankenberg. Fotocredit: (c) Archiv Adalbert-Stifter-Haus Linz

12. 05. 2017

Ondřej Buddeus: Hlava v hlavě

5.5.2017, dětské knihkupectví Fabelwelt/ Vídeň. V dětském multilingválním knihkupectví Fabelwelt četl Ondřej Buddeus pasáže ze své knihy Hlava v hlavě (něm. Kopf im Kopf, Karl Rauch Verlag 2016). Jeho dílo bylo vyhlášeno za Nejkrásnější dětskou knihu roku 2013 a získalo také Magnesii Literu v kategorii Kniha pro děti a mládež. Kromě toho Hlava v hlavě je nominována na Německou cenu literatury pro mládež.

12. 05. 2017

Návštěva Stojonova gymnázia

Ve středu 12.4. navštívila skupina studentů ze Stojanova gymnázia ve Velehradu České centrum Vídeň. Dostalo se jim informací o naší činnosti, aktuální výstavě v galerii a také o možnostech praktika.

25. 04. 2017

Na pivo s Bohumilem Hrabalem a Jaroslavem Haškem

20.4.2017, České centrum Vídeň. Rakouský spisovatel Beppo Beyerl vyprávěl o místech v Čechách a na Moravě, spojených s konzumací piva, a to se zaměřením na Brno, České Budějovice a Plzeň. Za přítomnosti Alexandera Lelleka (z nakladatelství Löcker-Verlag). Fotocredit: (c) Michaela Čížková/ České centrum Vídeň

Videa

Video placehodler