Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

22.6.2018

EUNIC-Musikfest Wien

V první jarní den, 21. června, se města po celém světě roztančí v nejrůznějších hudebních rytmech. Tento den je známý pod jménem „Fête dela Musique“, tedy hudební festival. Také Vídeň se k této znamenité akci připojuje a ve dnech 21. – 22. 6. se promění v jedno velké hudební jeviště. Těšit se můžete na velkolepé koncerty znamenitých evropských hudebníků, které se budou konat v útulných prostorách Italského kulturního institutu ve Vídni, Maďarského institutu a ve Ville Trebitsch.

18.7.2018    |    19.8.2018

Acoustic Caves

Akademický projekt Acoustic Caves, který byl prezentován na Milano Design Week 2018, navštíví letos v červenci Vídeňské České centrum. Nenechte si ujít netradiční expozici na pomezí designu a architektury, která vychází ze stejnojmenného akademického výzkumného projektu Ateliéru architektury III UMPRUM

30.5.2018    |    1.9.2018

OTEVŘENÍ WINDOWS GALLERY - JINDRA VIKOVÁ

30. května otevíráme naši Windows Gallery: Velice nás těší, že vám můžeme ve výlohách našeho Českého centra ve Vídni představit současné české umění. Jako malou ochutnávku k plánované výstavě v prosinci 2018 představujeme v naší Windows Gallery díla Jindry Vikové – keramičky, sochařky a malířky z Prahy. Večer zahájí pan Michael Macek (Sbírka skla a keramiky, Rakouské muzeum užitého umění MAK) společně s umělkyní osobně. Těšíme se na vaši návštěvu a na jedinečný jarní podvečer v Herrengasse!

CZECHIMAGE

SPOLEČNÉ STOLETÍ

                                                                      


 

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

13. 06. 2018

Peter Demetz v Českém centru Vídeň

Český, německý a americký spisovatel, přední světový germanista, emeritní profesor Yaleovy univerzity – to je Peter Demetz, pražský rodák (1922) z česko-židovsko-německé rodiny. Profesor Demetz pravidelně navštěvuje starý kontinent, aby před návštěvou vlasti setrval nějakou dobu ve Vídni, která mu velmi přirostla k srdci, a jejíž kulturní historii také intenzivně poznával a popisoval. Dne 12. června navštívil České centrum Vídeň, prohlédl si aktuální výstavu výtvarných prací žáků a studentů českých škol Komenského a dohodl se s ředitelem Českého centra Mojmírem Jeřábkem na možné další spolupráci. Profesor Demetz chystá k vydání ve Vídni novou knihu, která se tentokrát zabývá jeho velkou láskou - filmem a biografy – z jiného úhlu: Diktatury v kině. Autor tak navazuje na své úspěšné tituly o kulturní a společenské situaci v době jeho mládí – Praha ohrožená1939 – 1945.

08. 06. 2018

Ausstellung Auf Wiedersehen, Frau Lehrerin!“

V úterý 5. 6. 2018 se v prostorách Českého centra ve Vídni uskutečnila vernisáž výstavy prací žáků ze Školského spolku Komenský. Všechna vystavená díla měla společné především jedno – vedení paní učitelky Zdenky Steinbauer. Celých 37 let vyučovala paní Steinbauer výtvarnou výchovu a český jazyk ve školách Školského spolku Komenský ve Vídni. Za celou dobu ovlivnila a získala srdce tisíce žáků. Na rozloučenou se školou vybrala Zdenka Steinbauer nejzdařilejší výtvarná díla těchto žáků.

22. 05. 2018

Literární večer s Pavlem Kohoutem

Setkání s legendou české literatury Pavlem Kohoutem, jedním z hybatelů Pražského jara a Charty 77 v Československu. Po Chartě 77 a po nuceném vyhnání našel Pavel Kohout nový domov ve Vídni. O tom všem, ale hlavně o jeho díle, které zdaleka ještě není uzavřeno, a to ani v sedmém desetiletí jeho tvorby, bude se spisovatelem a dramatikem mluvit ředitel Českého centra Mojmír Jeřábek.

26. 04. 2018

Společný koncert u příležitosti 100. výročí vzniku samostatného československého státu

Ve vídeňském Karlově kostele (Karlskirche), který je historicky úzce spjat s českými zeměmi, se 19. dubna odehrál jeden z vrcholů letošního jubilejního roku: Slavnostní koncert u příležitosti 100. výročí založení Československé republiky. Slovenský dívčí sbor Cambiar La Música a chlapecký sbor Boni Pueri z Hradce Králové si získaly srdce i duše publika, které je odměňovalo spontánním potleskem. Koncert ve zcela zaplněném kostele se konal pod záštitou obou velvyslanců: mimořádné a zplnomocněné velvyslankyně České republiky v Rakousku Dr. Ivany Červenkové a mimořádného a zplnomocněného velvyslance Slovenské republiky v Rakousku Petra Mišíka.

Videa

Video placehodler