Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

26.1.2019    |    30.3.2019

Jakub Špaňhel: Estetika opakování

Díla Jakuba Špaňhela se vyznačují dvěma charakteristikami. Zaprvé malířským gestem v expresivních vyjádřeních vnitřních prostor kostelů (jedno z nich je součástí sbírky České národní galerie v Praze), barokních lustrů a ženských aktů. Zadruhé technikou, při které vytváří válečkem rastr z minimalistických vzorů. V obou případech postupuje Špaňhel velmi disciplinovaně a systematicky při tom dodržuje svůj umělecký program.

10.10.2018    |    28.2.2019

Výstava | Im Totaleinsatz (Totální nasazení)

Putovní výstava „Totálně nasazeni - Nucená práce pro Třetí říši" zastaví tentokrát ve Vídni a bude speciálně pro rakouské návštěvníky rozšířena o úsek Nucená práce na území Rakouska. Během druhé světové války bylo více než 400 000 Čechů vysláno za hranice své země a nucené nasazení se tak stalo generační zkušeností, která dodnes ovlivňuje historickou paměť významné části české společnosti.

CZECHIMAGE

SPOLEČNÉ STOLETÍ

                                                                      


 

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

22. 11. 2018

Čtení: Petra Soukupová

Málokdo se dokáže vžít do jiné postavy tak bravurně jako česká spisovatelka Petra Soukupová. Jedna z nejvýraznějších českých prozaiček poslední dekády navštívila společně se spoluzakladatelkou a spolumanažerkou Literárního domu Dolního Rakouska Sylvií Treudl České centrum Vídeň.

22. 11. 2018

Prezentace knížky "Kamenný archiv v Ivančicích" Ludwigy Reich

Kniha dokumentuje nejen historii nejstaršího židovského hřbitova na Moravě, ale také podává svědectví o tragických událostech kolem tábora v Ivančicích a místní židovské kultuře, která v roce 1942 zcela zanikla.

15. 11. 2018

České centrum Vídeň na knižním veltrhu Buch Wien 18

Od roku 2013 se České centrum Vídeň pravidelně účastní veletrhu Buch Wien a ani tento rok nebyl vyjímku.

08. 11. 2018

Mezitím na jiném místě | Století českého komiksu

Už jste se přišli podívat na naši výstavu? Máte čas až do 29. 11.! Těšíme se na Vás!

Videa

Video placehodler