Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Galerie

Diskuze V4: Vývoj národní opery ve střední Evropě

Při příležitosti založení národních divadel v Maďarsku, Polsku a Česku v druhé čtvrtině 19. století byly porovnány opery Ference Erkela, Stanisława Moniuszka a Bedřicha Smetany. Diskuze byla ukončena koncertem Andrey van der Smissen (soprán) a sólisty Vídeňské národní opery Alexandera Pinderaka (tenor), klavírní doprovod zajistil operní korepetitor Erik Machanii.

Pódiová diskuze zemí V4 se uskutečnila dne 7. 5. 2019. Účastníci diskutovali na téma: Vývoj národní opery ve střední Evropě. Pódiová diskuze zemí V4 se uskutečnila dne 7. 5. 2019. Účastníci diskutovali na téma: Vývoj národní opery ve střední Evropě.
Akce se uskutečnila v budově Polského institutu a moderoval ji Dr. Michael Macek (uprostřed). Akce se uskutečnila v budově Polského institutu a moderoval ji Dr. Michael Macek (uprostřed).
Události se zúčastnili (zleva):  Mgr. Wojciech Parchem (Velké divadlo – Národní opera ve Varšavě, Polsko)  Mgr. Andrea van der Smissen (muzikoložka, sopranistka, Budapešť)  Dr. Michael Macek Události se zúčastnili (zleva): Mgr. Wojciech Parchem (Velké divadlo – Národní opera ve Varšavě, Polsko) Mgr. Andrea van der Smissen (muzikoložka,...
(zleva) Mgr. Andrea van der Smissen, Dr. Michael Macek, Dr. Mojmír Jeřábek (Ředitel Českého centra Vídeň) (zleva) Mgr. Andrea van der Smissen, Dr. Michael Macek, Dr. Mojmír Jeřábek (Ředitel Českého centra Vídeň)
(zleva) Dr. Michael Macek, Dr. Mojmír Jeřábek, Dr. Viera Polakovičová (muzikoložka, bývalá ředitelka Slovenského institutu ve Vídni a Berlíně) (zleva) Dr. Michael Macek, Dr. Mojmír Jeřábek, Dr. Viera Polakovičová (muzikoložka, bývalá ředitelka Slovenského institutu ve Vídni a...
O hudební doprovod se během akce postarali sólisté Andrea van der Smissen a Alexander Pinderak, na klavír je doprovodil Erik Machanic. O hudební doprovod se během akce postarali sólisté Andrea van der Smissen a Alexander Pinderak, na klavír je doprovodil Erik Machanic.