Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Foto

Zpět do galerie

Buch Wien 2019

Česká republika, která je již sedm let zastoupena na knižním veletrhu Buch Wien, letos uvedla největší počet českých autorů, představila čtyři české spisovatele a přinesla osm vystoupení. Od 7. do 10. 11. se publiku představila Iva Procházková, Marek Toman, Michal Ajvaz a Martin Vopěnka. Na Buch Wien byla také připomenuta účast Česka na Lipském knižním veletrhu 2019. Festival byl v tomto smyslu ozvěnou Lipska, na českém stánku byla k vidění současná česká literatura v originálu i překladech. Pozornost byla věnována zejména knižním novinkám, které byly poprvé představeny právě v rámci Lipského knižního veletrhu.

Autorka Iva Procházková upoutala dětské čtenáře vyprávěním o chlapečkovi Eliášovi, který v zahradě našel tajemné vejce. Autorka Iva Procházková upoutala dětské čtenáře vyprávěním o chlapečkovi Eliášovi, který v zahradě našel tajemné vejce.
Český stánek hojně navštěvovali studenti základních a středních škol, kteří hledali odpověď na otázku z kvízu podle knih o českých reáliích, které jsou k zapůjčení také v knihovně Českého centra Vídeň. Český stánek hojně navštěvovali studenti základních a středních škol, kteří hledali odpověď na otázku z kvízu podle knih o českých reáliích, které...
Návštěvníky zaujala díla českých autorů v originálním znění, německém překladu i v dalších jazykových verzích. Návštěvníky zaujala díla českých autorů v originálním znění, německém překladu i v dalších jazykových verzích.
Marek Toman interpretoval posluchačům příběh pražského Golema. Marek Toman interpretoval posluchačům příběh pražského Golema.
Česká republika byla letošní rok hostující zemí na mezinárodním Lipském knižním veletrhu, jehož průběh a přípravu komentoval Martin Krafl, programový vedoucí Moravské zemské knihovny a koordinátor projektu „Leipzig2019Tschechien“. Česká republika byla letošní rok hostující zemí na mezinárodním Lipském knižním veletrhu, jehož průběh a přípravu komentoval Martin Krafl, programový...
Martin Vopěnka líčil životní osudy hrdinů na cestě, přičemž putování probíhá především v jejich duších. Martin Vopěnka líčil životní osudy hrdinů na cestě, přičemž putování probíhá především v jejich duších.
Michal Ajvaz představil svou knihu Návrat starého varana. Michal Ajvaz představil svou knihu Návrat starého varana.
Tento rok byla Česká republika zastoupena na Buch Wien čtyřmi autory. Tento rok byla Česká republika zastoupena na Buch Wien čtyřmi autory.
Žáci hledali odpověď na otázku, kdo je český světově uznávaný pedagog a filozof, od jehož smrti příští rok uplyne 350 let. Žáci hledali odpověď na otázku, kdo je český světově uznávaný pedagog a filozof, od jehož smrti příští rok uplyne 350 let.