Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Foto

Zpět do galerie

ORF Lange Nacht der Museen

V sobotu 5. 10. v rámci Dlouhé muzejní noci ve Vídni připravila umělkyně Marie Filippovová prostorovou instalaci spojenou s interaktivní performance.

Letos se České centrum Vídeň znovu zapojilo do Dlouhé muzejní noci konající se na celém území Rakouska pod záštitou ORF. Letos se České centrum Vídeň znovu zapojilo do Dlouhé muzejní noci konající se na celém území Rakouska pod záštitou ORF.
Umělkyně Marie Filippovová si pro návštěvníky připravila prostorovou instalaci spojenou s interaktivní performance – umění výroby růží. Umělkyně Marie Filippovová si pro návštěvníky připravila prostorovou instalaci spojenou s interaktivní performance – umění výroby...
Marie Filippovová je jednou z mála na světě, která toto řemeslo drží při životě, sama se ho naučila od své prababičky. Rozhodla se toto umění předat i návštěvníkům Dlouhé muzejní noci. Marie Filippovová je jednou z mála na světě, která toto řemeslo drží při životě, sama se ho naučila od své prababičky. Rozhodla se toto umění předat...
Vytvořené růže zaplnily galerijní prostor a doplnily tak stávající výstavu Kontinuum. Vytvořené růže zaplnily galerijní prostor a doplnily tak stávající výstavu Kontinuum.
Detail z průběhu vytváření růží z hedvábného papíru různých barev. Detail z průběhu vytváření růží z hedvábného papíru různých barev.
Růžovou zahradu hudebně doprovodila opera Růžový kavalír od Richarda Strausse. Růžovou zahradu hudebně doprovodila opera Růžový kavalír od Richarda Strausse.