Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Foto

Zpět do galerie

Výstava I TOY_BOX - Šedé mraky nad městem

TOY_BOX je autorka obrazů, kreseb, komiksu faktu, stripů, ilustrací a kresebných intervencí ve veřejném prostoru s výrazným rukopisem a ještě výraznějším sociálním přesahem. Svojí tvorbou nekompromisně upozorňuje na bezpráví a staví se za ty, kterým schází hlas, ať jsou to menšiny nebo zvířata ve velkochovech. Vystudovala scénografii a literaturu. Její autorský komiksový debut Moje kniha Vinnetou (nakladatelství Labyrint, 2014) získal několik domácích oborových ocenění za nejlepší původní knihu a kresbu.

Výstavu slavnostně zahájila sama umělkyně Toy_Box společně s organizátory Anežkou Jabůrkovou a Michaelem Černochem. Výstavu slavnostně zahájila sama umělkyně Toy_Box společně s organizátory Anežkou Jabůrkovou a Michaelem Černochem.
Na výstavě jsou k vidění nejen malířské práce, ale i tzv. polepy inspirované streetartem. Na výstavě jsou k vidění nejen malířské práce, ale i tzv. polepy inspirované streetartem.
Pohled na výstavu “Šedé mraky nad městem“ v Českém centru Vídeň. Pohled na výstavu “Šedé mraky nad městem“ v Českém centru Vídeň.
Obraz „Štěňák“ je věnovaný vzpomínce na zesnulého psa umělkyně. Obraz „Štěňák“ je věnovaný vzpomínce na zesnulého psa umělkyně.
Obraz Paní s omrzlinami tematizuje nelehký život lidí bez domova. Obraz Paní s omrzlinami tematizuje nelehký život lidí bez domova.
Petr, Pavel, Marika a Martin poznala Toy_Box v rámci akce Food not Bombs a rozhodla se díky těmto portrétům upozornit na často opomíjené obyvatele města. Petr, Pavel, Marika a Martin poznala Toy_Box v rámci akce Food not Bombs a rozhodla se díky těmto portrétům upozornit na často opomíjené obyvatele...