Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Galerie

Workshop s Petrou Dočekalovou

Jedna z nejvýraznějších typografek České republiky Petra Dočekalová připravila pro studenty grafického designu Univerzity užitého umění ve Vídni dvoudenní workshop, na kterém studenty nejen zasvětila do dějin české typografie, ale naučila je i jak vytvořit své vlastní písmo.

Ukázka ručně psaných fontů, která sloužila jako inspirace pro studenty. Ukázka ručně psaných fontů, která sloužila jako inspirace pro studenty.
Dvoudenní workshop začal přednáškou o tvorbě Petry Dočekalové a dějinách české typografie. Dvoudenní workshop začal přednáškou o tvorbě Petry Dočekalové a dějinách české typografie.
Petra Dočekalová ukázala různé typy fixů, které dokážou obohatit jedinečnost ručně psaných písmen. Petra Dočekalová ukázala různé typy fixů, které dokážou obohatit jedinečnost ručně psaných písmen.
. Je důležité si vybrat správnou barvu a správný nástroj. . Je důležité si vybrat správnou barvu a správný nástroj.
Vizuální možnosti, které se tím otvírají, jsou nekonečné. Vizuální možnosti, které se tím otvírají, jsou nekonečné.
Důležitou součástí workshopu byli tzv. Pětiminutovky, během kterých studenti museli rychle splnit zadaní. Důležitou součástí workshopu byli tzv. Pětiminutovky, během kterých studenti museli rychle splnit zadaní.
Třeba napsat „Gin & Tonic” pro vývěsní tabuli v baru. Třeba napsat „Gin & Tonic” pro vývěsní tabuli v baru.
Výsledky byly vždy pověšeny vedle sebe a potom se o nich debatovalo. Výsledky byly vždy pověšeny vedle sebe a potom se o nich debatovalo.
Každý student měl příležitost konzultovat svoji vlastní práci s Petrou Dočekalovou. Každý student měl příležitost konzultovat svoji vlastní práci s Petrou Dočekalovou.