Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Dingo, Bumbrle / Johnmouth a Dodov / Becker / Matweber v Nachtasylu

Již tuto sobotu 8.2. vystoupí kapely Dingo, Bumbrle / Johnmouth a Dodov / Becker / Matweber v legendarním vídeňském podniku Nachtasyl. 8.2. ve 20 hodin v Nachtasylu - Stumpergasse 53-55, Wien1070.

DINGO (STONED TO DEATH)
Počátky kapely Dingo se datují ke dni, kdy se Míša vrátil z výletu v Berlíně. S nově zakoupenou balalajkou se potkal s banjistou Štěpánem v Praze. Hráli zpočátku jen pro zábavu, avšak se k nim pomalu ale jistě přidali další spuluhráči. Postupně se pak přidal Miky na akustickou kytaru, poté Kosťa na basu a Šimon na bicí. V této konstelaci jsou Dingo aktivní od roku 2010. Hrají melancholické alternativní coutry z divokého východu. Jejich debutové album vyšlo na proslulém nezávislém labelu Stoned To Death.BUMBRLE | JOHNMOUTH (STONED TO DEATH)

Dingem nás v Nachtasylu navštíví Bluescore duo jménem Bumbrle / Johnmouth z České republiky. V době, kdy se kapela Bezbolestná, ve které Tomáš i Martin působili dříve, odebrala k zimnímu spánku, začal Tomáš dávat dohromady obrysy svého projektu. Pojmenoval ho příjmením svého dědy z jižních Čech. Když se k němu přidal Martin, doplnilo se jméno Johnmouth. V této podobě teď kluci nejen koncertují, nýbrž vydali v létě kazetu pod hlavičkou pardubického labelu Stoned To Death. 

 

Zahájení si vezme na starosti mezinárodní Freejazz trio v podání Dodov – Kontrabas / Becker - Saxofon / Matweber - bicí. Demo bylo vydáno u Schallschatten Records z Klagenfurtu.