Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

„Dividlo Jiřího Stivína“!

Již tuto sobotu 25. dubna 2020 exkluzivní pilotní live stream hudební revue „Dividlo Jiřího Stivína“! Prostřednictvím Českých center budou sledovat diváci napříč světem od Athén, Brusel či Bukurešť, přes Moskvu, Mnichov, New York, Paříž, Rotterdam, Řím, po Tel Aviv nebo Tokio. Přidejte se k nám a sledujte nevšední zážitek u vás doma v propojení s celým světem! #CzechCultureToTheWorld!

Hudebník, fotograf a filmař Jiří Stivín ve svém projektu Dividlo cituje ze známých obrazových kreací hvězdné elity českého i slovenského filmového a hudebního umění. Hudba a výtvarné umění je zde použito k neobvyklým improvizacím přímo na pódiu. Jde o one man show, kde nedílnou složkou celého představení je filmová projekce.  Zazní barokní hudba, improvizace, jazz, šanson i mluvené slovo.
Podrobně zde.

Česká centra pořádají ve světě v průběhu roku téměř 2000 programů a akcí propagujících českou kulturu, umění, kreativní průmysly, ale i úspěchy naší vědy a inovací. V současné době celosvětové pandemie přesunula zahraniční česká centra programy do on-line prostředí. Vedle sdílení zajímavých partnerských projektů připravuje síť Českých center vlastní nové formáty a on-line programy. Sledujte nás na našich sociálních sítích