Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

26. 5. 2019 Magdalena Kožená ve vídeňském Musikverein

Přední světová mezzosopranistka Magdalena Kožená se v rakouské metropoli poprvé představí společně se špičkovým souborem Collegium 1704 pod vedením Václava Lukse a ve vídeňské premiéře přednesou atraktivní barokní program, který v květnu vychází na CD labelu Pentatone.

úterý 25. června 2019, 19:00 hodin

Zlatý sál v koncertním domě Musikverein, Vídeň

Magdalena Kožená / mezzosoprán & Collegium 1704, Václav Luks / dirigent

Spojení Magdaleny Kožené s mezinárodně úspěšným ansámblem Collegium 1704 je v barokním repertoáru víc než logické, ale doposud nebylo časté. Jejich první společné vídeňské vystoupení se ponese ve znamení novinek v repertoáru umělkyně: umělci sestavili program z několika výrazných scén nalezených nedávno mezi pozapomenutými notami v archivu v Neapoli a uváděnými tedy v novodobých premiérách.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Červnový večer ve Zlatém sále bude současně slavnostním zakončením 24. ročníku přeshraničního festivalu Concentus Moravaie, jehož je Kožená uměleckou patronkou a který se v průběhu měsíce června koná v Dolním Rakousku, na Vysočině a v Jihomoravském kraji. Festival je hlavním iniciátorem této akce, která nese podtitul „Koncert česko-rakouského partnerství“ a která bude věnovaná přeshraniční spolupráci. Koncert se koná pod záštitou velvyslankyně JUDr. Ivany Červenkové. U příležitosti koncertu budou iniciována setkání nejen zástupců příhraničních partnerských krajů, ale také starostů s jejich protějšky z rakouských partnerských měst, prezentovány budou nejzajímavější přeshraniční kulturní projekty dokládající četné a kvalitní aktivity zaměřené na součinnost obou našich zemí. Koncert bude také jedním z příspěvků k oslavám 30. výročí pádu železné opony.

Program:

Georg Friedrich Händel (1685–1759)

Sinfonia „Agrippina“, HWV 6
Cantata „Armida abbandonata”
Benedetto Marcello (1686–1739)

Cantata „Arianna abbandonata“
Leonardo Leo (1694–1744)

Cantata „Angelica e Medoro“

Domenico Sarri /Sarro/ (1679–1744)

Didone abbandonata (1724/30), Introduzzione (1724)

Georg Friedrich Händel

Cantata „Ero e Leandro“

Vstupenky v cenách od 5 do 100 Euro jsou k dispozici v předprodeji domu Musikverein, veškeré další informace či fotografie poskytne Maria Žilecká: maria@concentus-moraviae.cz.

 www.festivalcm.cz