Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Program na ČERVEN - SRPEN 2017 již k dispozici!

Vážené dámy a pánové, náš nový program akcí na červen - srpen 2017 je již tady!

Přijďte si program vyzvednout do Českého centra nebo si jej stáhněte!

---

Milé návštěvnice, milí návštěvníci,

srdečně Vás vítáme na našich webových stránkách „České centrum Vídeň“! Rádi bychom Vás informovali o našem chystaném programu na červen a nadcházející léto.

Měsíc červen bude velmi rozmanitý a začne informační přednáškou Royal Spa – Lázeňské hotely a jejich aktuální nabídkou moravských lázní. Během prezentace bude přítomný také lázeňský lékař, který Vám rád zodpoví jakékoliv dotazy.

Pro zájemce o film a fotografii nabízíme film Limonádový Joe aneb Koňská opera (CZ 1964) s anglickými titulky a na konci měsíce pak výstavu fotografií Pravidla hry vytvořenou studenty pražské FAMU a UMPRUM.

V neposlední řadě bude představena kniha „Uncertain Citizenship: Jewish Belonging and the „Ethnic Revolution“ in Poland and Czechoslovakia od Sarah Cramsey, která se zabývá židovským obyvatelstvem ve středovýchodní Evropě.

V létě spolupořádáme výstavu s názvem „Ještě jsme ve válce“, která se bude konat v Green Belt Center (Windhaag bei Freistadt).  Přední čeští a slovenští umělci zde obrazově ztvárnili dojemné příběhy svědedků z válečné fronty, koncentračních táborů, komunistického vězení či prostředí Státní bezpečnosti.

V srpnu je pak naplánované promítání dokumentárního filmu o restaurování interiéru piaristického kostela Nalezení sv. Kříže v Litomyšli.

 

Přejeme Vám krásný začátek léta a těšíme se na Vaši návštěvu.

 

 

Bildcredit: (c) openclipart