Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Koncert: Tomáš Palucha

Již tuto neděli vystoupí kapela Tomáš Palucha ve Vídeňském legendárním klubu Nachtasyl můžete se těšit na pomalu plynoucí kytarové tóny dvou předních hudebníku české alternativní scény Jana Tomáše a Libora Paluchy.

17. 6. od 20:00 - Nachtasyl - Stumpergasse 53-55, Wien 1070

Tomáš Palucha je projektem dvou matadorů českého nezávislého rocku Jana Tomáše a Libora Paluchy, kteří jsou na poli alternativní hudební scény známí mimo jiné z kapel Thema Eleven, Mother, Hanba či Kovadlina. Ústředním sdělovacím prostředkem jsou pro kapelu Tomáš Palucha elektrické kytary. Avšak poněkud jiným způsobem než by mohli být někteří lidé zvyklí. Tony svých kytar nechávají pomalu plynout, odeznívat nebo naopak pomalu přicházet a potkávat se. Plně v duchu své příslušnosti ke generaci, která redefinuje rockové postupy, ale nezavrhuje ani její kořeny, někdy nazývaná postrocková. Postrock by však pro kapelu Tomáš Palucha byl příliš těsnou škatulkou. Je tedy ze všeho nejvíc na posluchači, kam si tuto kapelu, která je ukázkou toho nejlepšího co na české hudební scéně vzniká, zařadí. Svou deskou Guru, na které rozsáhlejší hudební plochy rozdělili a do 3-4 minutových písní a ukázali tak konvenčnější tvář, zaujali i širší publikum. V současné době vydali žhavou novinku s názvem Čaro.

Jako předkapela se představí američtí Hill Dunes, což je kapela Tima Remise ze Sweet Cobra, jeho sestry Elizabeth z Pillar and Tongues a Jacoba Levee z Canadian Rifle. Hudebně se Hill Dunes pohybují na poli Folku a experimentálního rocku. Jejich spojení intimních textu a naléhavosti prvotních hudebních motivů na hranici primitivního folku dají vzpomenout na legendární Lungfish.