Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Úvodní slovo Mojmíra Jeřábka

Vážené návštěvnice a vážení návštěvníci Českého centra Vídeň, drazí přátelé české kultury!

Po uzavření centra, které proběhlo 13. března, se celý náš tým snaží na tuto obtížnou situaci reagovat. Pokouší se Vám zprostředkovat zajímavou kulturní nabídku a přinést Vám ji do Vašich domovů.

Co se pro Vás připravuje? 

V oblasti současné české literatury se pokusíme dohnat vše, co se muselo zrušit: např. autorské čtení Ivy Procházkové, které se mělo konat v rámci Festivalu literatury pro mladé čtenářky a čtenáře ve Vídni. Místo toho plánujeme řadu čtení s touto renomovanou autorkou. Od 11. dubna každý den vždy v 19:00 bude Iva Procházková číst na našem YouTube kanále kapitolu ze své knihy Eliáš a babička z vajíčka! Doufáme, že to potěší Vás a Vaše děti.

Stejně tak 14. dubna zahájíme sérii rozhovorů o kultuře v těchto časech s mými hosty pod názvem Úterní rozhovory s Mojmírem, na kterou se můžete těšit každý týden. 

Také naše galerie, v níž se momentálně nachází výstava UNES-CO současné renomované české umělkyně Kateřiny Šedé, by neměla zůstat našim návštěvníkům uzavřena. Pracujeme tedy intenzivně na virtuální prohlídce.

Vážené návštěvnice a vážení návštěvníci, budeme Vás informovat o všem důležitém prostřednictvím facebooku, dalších sociálních sítí a také našeho webu a doufáme, že Vás naše nabídka zaujme.

Do chvíle než se vrátíme k normálnímu provozu a budeme se opět moct osobně sejít na Herrengasse 17, přeji Vám, abyste i přes obtížnou situaci zůstali zdraví a optimističtí.

Za tým Českého centra Vídeň

Váš 

Mojmír Jeřábek, ředitel