Kariéra / stáž

Kariéra / stáž v Českém centru Vídeň

České centrum Vídeň hledá k 1. 12. 2017 nového kolegu/kolegyni na pozici PR, produkce
(20 hodin/týden)

Náplň práce:

  • propagace akcí ČC Vídeň (web, Facebook, zpracování a rozesílání newsletteru a elektronických pozvánek)
  • práce s veřejností (administrativní činnost, komunikace se stávajícími i potencionálními klienty centra)
  • zhotovování PR-textů v češtině i němčině (tiskové zprávy, texty na web, aj.)
  • péče o webové stránky a sociální síť ČC Vídeň
  • zabezpečení hladkého průběhu kulturních akcí
  • zhotovování výstupů pro ústředí Českých center (příprava krátkých zpráv, přeposílání fotografií, informací k akcím)
  • spolupráce na přípravě programu (sběr informací, editační činnost)
  • monitoring tisku (hledání, shromažďování, ukládání mediálních ohlasů)
  • spolupráce na tvorbě výroční zprávy
  • vedení databank (plán termínů akcí, potencionálních projektů)

Požadavky:

  • výborná znalost češtiny a němčiny slovem i písmem
  • dobrá uživatelská znalost MS Windows
  • flexibilita
  • trvalé bydliště v Rakousku
  • bezúhonnost

Nabízíme:

  • smlouvu na dobu jednoho roku (možnost následného prodloužení)
  • individuálně sjednanou pracovní dobu
  • mnohostrannou a zajímavou činnost
  • získání zkušeností z oblasti PR a managementu kultury

Motivační dopis a životopis v čj prosím zasílejte na adresu dermauw@czech.cz do 20. 11. 2017.

INFORMACE O NEHONOROVANÉ PRACOVNÍ STÁŽI

Termíny:

Stážisty hledáme průběžně, nejbližší doba nástupu je listopad/prosinec 2017 na 4-6 měsíců (delší doba vítána). Praktikum je určeno pro studenty či čerstvé absolventy.

  • obsluha informačního centra – komunikace s klienty (vyhledávání a poskytování informací, spolupráce s CzechTourism ve Vídni)
  • administrativní práce (vyřizování telefonů a korespondence)
  • překlad programových textů a úřední korespondence (němčina-čeština, čeština-němčina)
  • příprava PR textů a tiskových zpráv
  • (spolu)organizace vybraného projektu Českého centra Vídeň
  • organizační výpomoc při akcích Českého centra (vernisáže, prezentace knih apod.)
  • účast na akcích pořádaných/podporovaných Českým centrem (divadelní představení, filmové projekce, koncerty apod.)
  • fotografická dokumentace akcí, natáčení videoklipů k programu Českého centra, zpracování fotografií a videí, grafické úkoly (možnost vytvoření flyerů, bannerů)
  • spolupráce na přípravě programu Českého centra, komunikace s veřejností
  • péče o webové stránky a další sociální sítě

Požadavky

  • Jazykové znalosti

Český jazyk – pokročilá znalost
Německý jazyk – pokročilá znalost (C1)
Anglický jazyk – komunikativní úroveň (B1)

  •  Ostatní

Komunikativnost
Organizační schopnosti
Pokročilá znalost práce na počítači

 Pracovní stáž v ČCV Vám umožní

  • zdokonalení organizačních, prezentačních a jazykových schopností
  • rozšíření všeobecného přehledu v oblasti kultury a turistického ruchu
  • získání nových odborných poznatků v oblasti managementu kultury a cestovního ruchu
  • získání pracovní zkušenosti v zahraničí
  • získání životní zkušenosti – pobyt v cizí zemi
  • lepší pracovní uplatnění v budoucnu
  • vytvoření nových kontaktů

Strukturovaný životopis spolu s motivačním dopisem zasílejte na adresu: ccwien@czech.cz! Těšíme se na Vaši žádost!

*Opište kód z obrázku:

Vymazat formulář

Naši partneři