Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Tiskové zprávy

ČEŠTÍ HUDEBNÍCI NA WAVES VIENNA

Stovka hudebníků a kapel z celého světa se sjíždí do Vídně na hudební festival Waves Vienna. Festivalové dění se odehraje ve dnech 28. – 30. 9. 2017 na řadě míst v rámci 9. městského okresu, přičemž centrem festivalu bude vídeňské kulturní centrum Werkstätten und Kulturhaus (WUK). Díky spolupráci Českého centra Vídeň zde letos vystoupí české skupiny i muzikanti.

Návštěvníci se mohou těšit na zpěvačku Never Sol, kapely Manon meurt, Cold Cold Nights, Ghost of You, DJ AidKid či elektroakustické duo Ba:zel. V rámci festivalu se v Českém centru Vídeň uskuteční neformální setkání delegátů konference Waves Vienna, na kterém vystoupí česká zpěvačka Never Sol. Spoluorganizátorem setkání je Márton Náray, ředitel Czech Music Office.   

Festival a konference Waves Vienna se koná pravidelně již od roku 2011. Během tří dnů a večerů se na více než třinácti pódiích představí řada mladých talentů i etablovaných muzikantů z Evropy i Ameriky. Jednou z hostujících zemí letošního ročníku je Česká republika. Díky spolupráci Českého centra Vídeň se na letošním, sedmém ročníku, představí české skupiny i hudebníci.

 

Další informace naleznete ZDE.