Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

9.1.2018 18:00

Adam Plachetka "IMPOSSIBLE DREAM" | Křest a prezentace nového CD

Adam Plachetka, člen souboru Vídeňské státní opery, představí v úterý 9. ledna 2018 v prostorách Slovanské besedy ve Vídni své nejnovější CD, ve kterém si od opery odskočil do světa muzikálu.

Unikátní CD předního barytonisty Adama Plachetky Impossible Dream je projektem interpreta světového jména a dirigenta Symfonického orchestru Českého rozhlasu Tomáše Netopila. Představuje přední světové muzikály, které si za devadesát let své existence našly cestu k posluchačům klasické i současné muzikálové scény. Najdeme mezi nimi slavné melodie z muzikálů My Fair Lady, Les Misérables a mnoha dalších. Všechny skladby jsou natočeny v původním jazyce.

Nahrávky vznikly v srpnu 2017 v Praze, jsou vydané pod labelem Radioservis a CD bylo poprvé v České republice představeno 18. října 2017 v souvislosti s řadou koncertů Adama Plachetky se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu pod titulem „Impossible Dream“. Součástí večera bude křest CD, moderovaná diskuse s Adamem Plachetkou i volné setkání s umělcem, kterého si budeme moci také vyposlechnout. Akce se koná v češtině a němčině s tlumočením.

Adam Plachetka se narodil v roce 1985 v Praze, kde absolvoval Pražskou konzervatoř u profesora Luďka Löbla. Je laureátem řady soutěží, například MPS Antonína Dvořáka. Roku 2005 debutoval v Národním divadle v Praze. V následujících letech zde nastudoval postavy jako Don Giovanni, Publio (La clemenza di Tito), Figaro (Le nozze di Figaro), Nardo (La finta giardiniera), Argante (Rinaldo) a Guglielmo (Cosí fan tutte). Ve Státní opeře Praha se objevil jako Don Basilio (Il barbiere di Siviglia) a Papageno (Die Zauberflöte). Je pravidelným hostem Salzburger Festspiele (Benvenuto Cellini, Rusalka, Le nozze di Figaro, Don Giovanni). Dále se představil jako Hajný (Rusalka) v Opéra de Nice, Sylvano (La Calisto) v Bayerische Staatsoper v Mnichově, Nardo v Théâtre Royal de la Monnaie v Bruselu a v Seoul Arts Center jako Ping (Turandot) a Argante, kterého rovněž ztvárnil v Théâtre de Caen, Grand Théâtre de Luxembourg, Opéra de Rennes a Opéra Royal de Versailles.

Od září 2010 je stálým členem ansámblu Vídeňské státní opery (Wiener Staatsoper). Od debutu v roli Schaunarda (La bohéme) se zde objevil mimo jiné jako Don Basilio, Melisso (Alcina), Masetto (Don Giovanni), Don Giovanni a Dulcamara (L'elisir d'amore). Pravidelně spolupracuje s mezinárodními hudebními festivaly Pražské jaro, Smetanova Litomyšl či Znojemský hudební festival. Věnuje se také koncertní činnosti s mnoha českými orchestry a barokní hudbě. Vystupuje pod taktovkou dirigentů jako Alain Altinoglu, Marco Armiliato, Bruno Campanella, Alessandro De Marchi, John Fiore, Asher Fisch, Valery Gergiev, Friedrich Haider, Daniel Harding, Jakub Hrůša, Patrick Lange, Louis Langrée, Marc Minkowski, John Nelson, Tomáš Netopil, Yannick Nézet-Séguin, Robin Ticciati nebo Franz Welser-Möst.

 

Organizátoři:
Vídeňské svobodné listy
Lumír, pěvecký spolek, Vídeň
spolek České srdce, československé sociální péče v Rakousku
za spolupráce Českého centra Vídeň

 

Fotocredit: (c) ČTK

Místo konání:

Räumlichkeiten: Slovanská beseda, Drachengasse 3, 1010 Wien

Datum:

9.1.2018 18:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala