Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

4.4.2019 18:30

Artist Talk | Bernhard Hering

Bernharda Heringa fascinuje posun nebo přeměna významu věcí vyřazených z jejich původní funkce. Vizuální a významové asociace ho vedou k přetváření původně banálních předmětů k užívání k novým, pro něho samotného mnohdy nečekaným účelům.

Těžiště jeho práce je v senzitivitě k materiálu, jeho struktuře, povrchu, barvě, lesku či matu. Je to proces trpělivého zkoušení a hledání prostředků ke zhmotnění vlastního pocitu nebo asociace z toho kterého nalezeného objektu. Bernhard Hering patří k umělcům, kteří jsou otevřeni k výsledkům své práce. Bere proces vznikání uměleckého kusu jako nepředvídatelnou cestu sám k sobě.   

Bernhard Hering se narodil 9. 4. 1956, vyučil se truhlářem a v letech 1974-1978 studoval na Střední uměleckoprůmyslové škole. Do roku 1990 pracoval jako konzervátor a restaurátor s licencí v Praze. Od roku 1990 pracoval na volné noze jako restaurátor a zhotovitel designového nábytku, vyučuje na Vyšší odborné a Střední uměleckoprůmyslové škole.

Komentovaná prohlídka bude probíhat v českém jazyce. 

Na událost je nutné se přihlásit. V případě zájmu nám prosím napište na tuto e-mailovou adresu: ccwien@czech.czV průběhu akce fotografujeme za účelem zveřejnění na naší internetové stránce nebo na našich účtech na sociální síti Facebook a Youtube. Svojí účastí na akci vyjadřujete souhlas se zveřejňováním fotografií, na kterých můžete být také vy. Pokud s tím nesouhlasíte, sdělte to prosím naší fotografce/našemu fotografovi nebo někomu z našich zaměstnanců.


 

Místo konání:

Herrengasse 17
1010 Vídeň
Rakousko

Datum:

4.4.2019 18:30

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala