Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

12.10.2018 19:00

ArtistTalk s Filipem Dvořákem

Rád pracuje s nalezenými materiály a vytváří z nich kolážovitým způsobem nové obrazy. I tak se dá popsat tvorba výherce ceny kritiky za mladou malbu Filipa Dvořáka, který si vybral právě Vídeň pro svůj říjnový rezidenční pobyt. Pobyt zakončí rozhovorem nejen o jeho umělecké tvorbě s kurátorem a teoretikem umění Jenem Kratochvílem v galerii Significant Other.

Filip Dvořák

Filip Dvořák (1990), absolvent malířského ateliéru Jiřího Černického na pražské UMPRUM, patří mezi nejmladší vlnu umělců, kteří se poměrně rázně prosazují na české scéně. Sám sebe označuje za malíře, který ve své tvorbě snoubí formální a konceptuální přístup. Veřejnost mimo jiné zaujal svou poslední výstavou Barva soumraku, na které představil tzv. postapokalyptické baroko – oranžové desky z tvrzeného polystyrenu, používané při zateplování domů, do nichž vyřezal různé barokní motivy.

Jen Kratochvil

Jen Kratochvíl (1986) vystudoval estetiku na Filozofické fakultě MU v Brně, poté teorii umění na UMPRUM v Praze. Aktivní je především v Praze a ve Vídni, kde se také stal spoluzakladatelem výstavní a diskurzivní platformy Significant Other. Je přispěvatelem do filmové dramaturgie Kina Rudolfinum, dále byl v minulém roce kurátorem Festivalu Fotograf #7: Eye in the Sky v Praze. Kromě dlouhodobých projektů, jako bylo celoroční ostravská akce PLATO nebo práce pro pražskou Národní galerii, se věnuje kurátorství v muzeích, soukromých galeriích a nezávislých prostorech. Je přispěvatelem časopisů Artalk.cz, Fotograf, Art + Antiques a A2.

Ilustrace (c) Filip Dvořák, Chapter two

http://significantother.art/

Místo konání:

Galerie Significant Other, Burggasse 24, 1070 Wien

Datum:

12.10.2018 19:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala