Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

6.4.2020 0:00 - 30.6.2020 0:00

KUMŠT ONLINE

Vybíráme pro vás to nejlepší z české současné umělecké scény. Přes online kulturní tipy, po významné české platformy zabývající se současným uměním.

ilustrace©Lenka Štěpánková/Lenka Novosadová

 


 

PAF zpřístupňuje online výběr knih, videí a hudby ze své minulosti a současnosti. Ke stažení je zdarma publikace #mm net art v české i anglické verzi. Unikátně je k vidění do konce dubna video Zbyška Semelky, vítěze soutěže PAFu Jiné vize CZ 2019. Zveřejňujeme první tři playlisty, které sestavili vizuální umělkyně Valentýna Janů a hudební producenti a DJs bilej kluk a levi
Zveřejňujeme českou verzi publikace #mm net art – internetové umění ve virtuálním a fyzickém prostoru prezentace.

Antologie textů zahraničních i tuzemských autorů stručně a v souvislostech přibližuje vývoj internetového umění, specifické oblasti uměleckého světa 20. a 21. století. Od mail artu po postinternet.

Publikace zdarma ke stažení ve formátu .PDF dostupná je i v angličtině jako print on demand nebo .PDF ke stažení zdarma.

pifpaf.cz©


Protože rok 2019 byl rokem udílení 30tého ročníku Ceny Jindřicha Chalupeckého, rozhodli se její organizátoři ohlédnout do vzdálenější minulosti Ceny a připomenout publiku některé umělecké projekty z prvních dvaceti let CJCh. Výběr se soustředil na díla, která v kontextu doby jejich vzniku byla zvláště podnětná či progresivní, a zároveň slibovala zajímavou reinterpretaci v současné situaci. 
sjch.cz©


 
Umělecké duo Barbora Fastrová a Johana Pošová se nefixuje na jedno médium; Ve své práci se pohybují od videa přes sochu až po rozsáhlé instalace.
Podívejte se na profil této umělecké dvojice s anglickými titulky na artyčok.tv.

Vytvořil Ivan Svoboda, text Natalia Drtinová.
Artyčok.tv©


Zveme vás na cestu imaginativní krajinou ve tvorbě režisérky, scénáristky, kameramanky, umělkyně a studentky pražské FAMU Darie Kashcheevové. Ještě před vznikem jejího slavného patnáctiminutového dramatu Dcera (2019), za který Daria Kashcheeva získala kromě mnoha jiných cen i  nominaci na Oscara v kategorii krátký animovaný film autorka na svých sociálních sítích vyzivala širokou veřejnost k tomu, aby byl animovaný film brán vážně. Oskara nakonec nezískala, ale názor na krátký animovaný film změnila navždy. Podívejte se na její vimeo kanál, kde má široké portfolio studentských krátkometrážních filmů. Doporučujeme Vítr správným směrem (2016), V popelnici či Oásu (oba z roku 2017).
Daria Kashcheeva©


Na adrese tydenumeni.cz připravili přehlednou databázi on-line programů, které česká muzea a galerie připravují v době karantény. Vyhledávat jde podle typu aktivit (databáze sbírek, virtuální prohlídky, edukační programy a další) i podle pořádajících institucí. V současnosti databáze čítá necelou stovku programů od dvou desítek muzeí umění a galerií.Týden umění©


 
Podcasty V chapadlech murmuru (Jan Bělíček) a Černé slunce (Karl Vesely) v kulturních tipech do karantény.Institut úzkosti©


Tech of Sacred

7. 5. – 14. 6. 2020 / online výstava Display / Praha

Je modernita jen jiným pokračováním sakrálních tendencí lidstva? Kurátor Lukáš Likavčan přizval pro on-line výstavu pořádanou galerií Display umělce Andráse Cséfalvaye, Alice dos Reis, Halimu Haruna, Holly Childs, Danae Io a Adélu Součkovou. Podobu virtuálního rozhraní připravili The Rodina.
display©


 
GHMP Online Virtuální prohlídka & další online programGalerie hlavního města Prahy.GHMP Online©


 
 

Místo konání:
Datum:

Od: 6.4.2020 0:00
Do: 30.6.2020 0:00

Organizátor:


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala