Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

18.10.2018 18:00

Ice Mother (Baba z ledu)

Ovdovělá sedmašedesátiletá Hana (Zuzana Kronerová) je dobrou duší celé rodiny, která se nezištně obětuje pro své syny i pro svá vnoučata. Když ji však jednoho dne otužilec Broňa zachrání před utonutím ve Vltavě, začne Hana svůj jednotvárný život aktivně měnit.

„Bohužel na Slovensku i v Česku je hodně takových žen, které se obětují dětem a později vnoučatům. Asi je to nějaký národní zvyk, jako kdyby starší lidé neměli nárok na svůj život. A i proto je dobře, že ten film vznikl. Z reakcí diváků vím, že jim příběh otevřel oči.“

Zuzana Kronerová

Hřejivá tragikomedie o komplikovaných vztazích mezi třemi generacemi dodává naději, že nikdy není pozdě uchopit osud do vlastních rukou a vydat se vlastní cestou.

V roce 2017 byla Bába z ledu českým kandidátem na Oscara v kategorii nejlepší cizojazyčný film, dále film obdržel šest Českých lvů, Cenu české filmové kritiky a na filmovém festivalu Tribeca v New Yorku vyhrál snímek cenu za nejlepší scénář.

Bohdan Sláma (1967, Opava) je český režisér, scénárista, herec a pedagog. Na pražské FAMU vede Katedru režie. Se svým filmovým debutem Divoké včely (2001) navázal na poetiku československé filmové vlny šedesátých let a se snímkem Štěstí (2005) vyhrál kromě mnoha českých cen také Zlatou mušli na filmovém festivalu v San Sebastianu.

Ilustrace: (c) Falcon

Informace o vstupenkách zde.

Místo konání:
Das Kino, Giselakai 11, 5020 Salzburg
Datum:

18.10.2018 18:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce

dní předem