Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

7.5.2019 18:00

Film | Bílá nemoc

„Kdo si nepamatuje minulost, je odsouzen k jejímu opakování.“ - George Santayana. Při příležitosti výročí konce 2. světové války uspořádá České centrum Vídeň ve spolupráci s vídeňským Wiesenthal institutem pro výzkum holocaustu vzpomínkový večer, v rámci nějž se bude promítat protiválečný film Bílá nemoc.

Protiválečný Film režiséra Huga Haase je adaptací stejnojmenné hry Karla Čapka, který vypuknutí války předvídal. Druhá světová válka představuje největší konflikt v historii lidstva. Snímek Bílá nemoc nám připomene, jak tragické důsledky může mít válka a touha po moci. Ve filmu sledujeme osud národa sužovaného diktátorem, který lid přesvědčuje o oprávněnosti vojenské expanze. V této době se v zemi rozšiřuje morbus Tshengi nebo lidově „bílá nemoc", kterou se nakazí sám diktátor. Jediný, kdo proti nemoci vyvinul účinný lék, je lékař chudých, který však odmítá diktátora vyléčit, dokud nezastaví válku.

Československo, 1937, 106 min

Režie: Hugo Haas; Scénář: Hugo Haas, Karel Čapek (divadelní hra); Kamera: Otto Heller; Hudba: Jan Branberger; Hrají: Hugo Haas, Zdeněk Štěpánek, Karla Oličová, Bedřich Karen, Václav Vydra st., Ladislav Boháč, Jaroslav Průcha a další.

 


V průběhu akce fotografujeme za účelem zveřejnění na naší internetové stránce nebo na našich účtech na sociální síti Facebook a Youtube. Svojí účastí na akci vyjadřujete souhlas se zveřejňováním fotografií, na kterých můžete být také vy. Pokud s tím nesouhlasíte, sdělte to prosím naší fotografce/našemu fotografovi nebo někomu z našich zaměstnanců.

 

Místo konání:

Herrengasse 17
1010 Vídeň
Rakousko

Datum:

7.5.2019 18:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala