Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

28.5.2019 18:00

Brünn Erlesen – knižní prezentace

Hlavní město Moravy je městem, které si zachovává svůj důstojný klid. Jeho pečlivě skývané klenoty se zde snoubí s mezinárodně proslulou architekturou.

Brno bylo vždy místem přechodů: mezi jazyky, náboženstvími a krajinami. Živá komunikace se světem utvářela a utváří jeho charakter dodnes. Díky svému napojení na globální síť obchodu a průmyslu se obyvatelé Brna cítili ve světě vždy jako doma.

Také velká náměstí v historickém centru se rozprostírají jako sítě. A všude v této síti jsou skryty zmíněné klenoty.

Záměrem autorů je v rámci dnes již klasické ediční řady Wieser Verlagu Europa Erlesen co nejvíce přiblížit město čtenářům. Dělají to se šarmem, originálně a s takovou dávkou erudice, že i pro rodilé Brňany jsou některé texty novum! 

Beppo Beyerl: Narodil se v roce 1955 ve Vídni, píše knihy a reportáže o obyvatelích svého rodného města i lidech z celého světa. V mnoha publikacích se věnuje území Čech a Moravy, např. Na pivo (Löcker, 2016). V češtině vyšel bedekr Vídeň: kompletní průvodce na cesty (Computer Press, Brno 2009). Z nejnovějších publikací: Typisch Wien (Löcker, 2018) a ve spolupráci s Thomasem Kohlweinem Die Stadt von gestern (Styria, 2018).

Thomas Kohlwein: Narodil se v roce 1988 v rakouském městě Bruck an der Mur. Studoval urbanistiku ve Vídni, New Yorku a Sydney. Je vydavatelem mnoha antologií ze série Europa Erlesen, jako například Europa Erlesen Indonesien (2017), Europa Erlesen Île-de-France (2017) a Europa Erlesen Hong Kong (2019). 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


V průběhu akce fotografujeme za účelem zveřejnění na naší internetové stránce nebo na našich účtech na sociální síti Facebook a Youtube. Svojí účastí na akci vyjadřujete souhlas se zveřejňováním fotografií, na kterých můžete být také vy. Pokud s tím nesouhlasíte, sdělte to prosím naší fotografce/našemu fotografovi nebo někomu z našich zaměstnanců.

 

 

 

Místo konání:

Herrengasse 17
1010 Vídeň
Rakousko

Datum:

28.5.2019 18:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala