Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

24.10.2005 0:00 - 0:00

Buchty a loutky - Urbild

Obsahem kusu je trýznivá láska, pomoc kouzel a čar, moudrost indiánského přítele. Urbild - to je jméno muže ocelových pěstí, prudkého rozumu a neomezené vůle. Praobraz hrdiny filmových pláten. Živá hudba a zpěv spolu s rychlým střihem loutkových situací - to je vír, který vtáhne i otrlé sledovače širokoúhlých podívaných. Zanechá jizvu na srdci a divný pocit, že už nikdy nemůžete být sami. Představení se koná v angličtině. Představení bylo oceněno na festivalech Skupova Plzeň 1998, Lutke 1998 Lublaň, Slovinsko, a Bialsko-Biala 2000, Polsko.

Divadlo Buchty a loutky vzniklo v roce 1991. Je stále na cestě. Nechce mít svou vlastní budovu. Nemá ani dramaturgický plán, nemá pevnou žánrovou linii. Je na cestě v hledání té pravé formy, toho pravého obsahu.

Představení pro dospělé jsou čirým experimentem. Žádná inspirace současným divadlem ani dnes moderním návratem ke kořenům.

Zpracování autorských i klasických textů má víc společného s povadlým filmovým brakem, než s unaveným divadelním dramatem.
Místo konání:

Herrengasse 17
1010 Vídeň
Rakousko

Datum:

24.10.2005 0:00 - 0:00

Organizátor:

Česká centra


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala