Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

9.9.2019 19:30

Film | Chata na prodej

Vážené dámy a vážení pánové, velice se omlouváme, ale kvůli technickým problémům bude dnešní film promítán pouze v originálním znění bez anglických titulků. Děkujeme za pochopení.

 

V českém znění bez anglických titulků. Vstup zdarma!

Hořkosladká komedie Chata na prodej je druhým celovečerním filmem režiséra Tomáše Pavlíčka. Snímek o spletitých rodinných vztazích, dědictví na prodej a české povaze zachycuje tři generace jedné rodiny a jejich poslední společnou noc na rodinné chatě.

Prodej rodinného dědictví novému majiteli se nemůže obejít bez komplikací. Poněkud hysterická matka (Ivana Chýlková) se na poslední chvíli rozhodne uspořádat poslední rozloučení s jejich již brzy bývalou rodinnou chatou. Na pozadí společně stráveného víkendu tří generací jedné rodiny na samotě u lesa, ke které nikdo z nich nemá vřelý vztah, jsou ztvárněny spletité vztahy charakterově značně odlišných postav. 

Letargický otec (David Vávra), kterému je lhostejnost k podobným akcím vlastní, prostořeká babička (Jana Synková), demencí trpící dědeček (Jan Kačer), věčně opilý syn (Jan Strejcovský) se svou bývalou přítelkyní (Judit Bárdos) a emočně labilní dcera (Tereza Voříšková) vedle jejího německého přítele (Michael Pitthan), který se jako jediný na tento výlet upřímně těší. A právě v této povahové rozmanitosti se má leckdo šanci najít. V průběhu sedmdesáti minut se člověk dostane pod kůži všem hrdinům a díky jejich více či méně vyhroceným střetům pochopí, jaká traumata si odnesli z dlouhodobého působení původce intenzivního psychického teroru, kterému se říká rodina.

Česko, 2018, 77 min

Režie: Tomáš Pavlíček; Scénář: Lucie Bokšteflová, Tomáš Pavlíček; Hrají: Ivana Chýlková, David Vávra, Tereza Voříšková, Judit Bárdos, Jana Synková, Jan Kačer, Jan Strejcovský, Michael Pitthan, Václav Kopta; Kamera: Jan Baset StřítežskýHudba: Aleš Březina 

Událost se uskuteční ve spolupráci s Kulturním klubem Čechů a Slováků v Rakousku. Prosíme návštěvníky, aby přišli vzhledem k místu konání akce vhodně oblečeni. Do budovy Velvyslanectví ČR není dovoleno vstupovat se zavazadly (batohy, příruční tašky, atd.)!

Místo konání:

Kino in der Botschaft der Tschechischen Republik, Penzinger Straße 11-13, 1140 Wien

Datum:

9.9.2019 19:30

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala