Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

14.3.2019 18:30 - 20:30

Autorské čtení v Grazu | Marek Šindelka Chyba

Jak se říká, chybami se učíme. Která z chyb v životě hlavní postavy románu Chyba však byla ta osudová? Uznávaný spisovatel Marek Šindelka přečte vybrané pasáže ze svého prvního románu. Z knihy, ve které se mísí próza s verši, detektivní zápletka se špetkou hororu, sny se skutečností a úzkostné vzpomínky s akčními scénami.

Kryštof byl odjakživa zvláštní. Od dětství má strach z bolševníku, jedovaté rostliny, před kterou ho kdysi varovala jeho matka. Ve škole propadal a má pouze dva kamarády – Andreje, kluka z dětského domova, a Ninu, dívku, která se stane jeho osudovou láskou. Díky zálibě v křížení masožravých rostlin Kryštof později objevuje černý trh se vzácnými květinami a začíná obchodovat s vymírajícími rostlinnými druhy. Když se po letech znovu setká s Ninou, přesvědčí ji, aby s ním odešla, a ve snaze vydělat pro tento nový život dostatek peněz, přijme svou poslední zakázku. Tehdy však ještě netuší, co ho čeká… Podle Šindelkovy předlohy vznikl i komiks Chyba v obrazovém pojetí Vojtěcha Maška.

Během akce lze zakoupit knihu Chyba od Marka Šindelky v německém jazyce!

Marek Šindelka (*1984) vystudoval kulturologii na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy a scenáristiku a dramaturgii na FAMU. Jako svou prvotinu publikoval sbírku Strychnin a jiné básně, jež byla oceněna Cenou Jiřího Ortena. Velký čtenářský ohlas zaznamenal soubor povídek Mapa Anny. Marek Šindelka je dvojnásobným držitelem ceny Magnesia Litera za prózu. V roce 2012 ji získal za sbírku povídek Zůstaňte s námi a v roce 2017 za román Únava materiálu. Jeho zatím poslední publikací je komiks Svatá Barbora, na kterém šest let pracoval s Vojtěchem Maškem a Markem Pokorným. Jeho knihy byly přeloženy do šesti jazyků.

Akce se uskutečňuje rámci Českého roku kultury v německy mluvících zemích.

V kooperaci s:


 

Místo konání:
Steiermärkische Landesbibliothek, Kalchberggasse 2, 8010 Graz
Datum:

14.3.2019 18:30 - 20:30

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala