Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

17.3.2015 20:00 - 18.3.2015 20:00

Corpse of a dance piece

První společná spolupráce umělců, performerů a choreografů Anny Prokopové a Petra Ochvata z České republiky a Costase Kekise z Řecka na vídeňském festivalu choreografie, performance a těla IMAGETANZ. Trio umělců čerpá inspiraci „z děsivé anonymity a bezcílné existence zombies současné populární kultury“. Představení navazuje na úspěšnou účast obou českých umělců na rezidenčním pobytu danceWEB Vienna 2012, kterou podpořilo České centrum Vídeň.

V představení nazvaném „Corpse of a dance piece“ jde o známé zombies populární kultury, představující živoucí materiál pohybující se v rytmu čekání na příležitost a útoku. Jejich neefektivnost narušuje efektivní myšlení dnešní doby, čehož umělci využívají. Řečí pohybu vstupují do čisté potenciality (nic ne-)dělání.

Performerka, tanečnice a choreografka Anna Prokopová (*1983 Ostrava) studovala tanec na Vysoké škole múzických umění v Bratislavě a současný tanec na Soukromé univerzitě Antona Brucknera v Linci. V roce 2010 získala stipendium pro začínající umělce Ministerstva pro vzdělání, umění a kulturu Rakouska a stipendium ve vídeňském  Tanzquartieru.  V Rakousku účinkovala mj. v představeních Christiny Gaigg. Vlastní tvorbu představila v rámci přehlídek Zeitraumexit v Mannheimu a Tanec Ostrava. 

Umělec a performer divadelních a filmových projektů Petr Ochvat  (*1986 Ostrava) studoval v letech 2001 až 2005 činohru na Janáčkově konzervatoři v Ostravě. V roce 2006 byl členem Liz King´s D.ID company (Straight Fiction, N:YX). V roce 2010 ukončil studium současného tance na Soukromé univerzitě Antona Brucknera v Linci a obdržel stipendium Ministerstva pro vzdělání, umění a kulturu Rakouska a stipendium ve vídeňském  Tanzquartieru. Dosud spolupracoval s choreografy jako Georg Blaschke, Barbora Greiner Kryslová, Rose Breuss, Bruno Genty, Bärbel Strehlau a Janina Arendt. Ve své vlastní tvorbě studuje rozhraní mezi Breakdance a současným tancem. Mimo jiné vyučuje tanec ve Vídni (Tanzstelle, Tanzquartier).

Představení: 17. a 18.3.2015, ve  20.00 hodin. 

 Vstupné: 14 eur, zlevněné 8/6 eur.

 Bližší informace: www.brut-wien.at

 

Foto: (c) Saskia Ottis

Místo konání:

BRUT, Karlsplatz 5, 1010 Wien

Datum:

Od: 17.3.2015 20:00
Do: 18.3.2015 20:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala