Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

8.2.2017 19:00

Markéta Pilátová: Tsunami Blues

Rakouské turné Markéty Pilátové s její knižní novinkou přeloženou do němčiny (překlad: M. Kraetsch, vydalo - Braumüller 2017)! Rytmicky, obrazně a s vytříbeným jazykem vypráví autorka z Kroměříže, momentálně žijící v Latinské Americe, o ztrátě iluzí a osudu mladé protagonistky z Čech, která jde na Kubě vstříc svému osudu. Její do teď poznamenaný život se však dočká nového začátku.

Hlavní hrdinka třetího románu této významné české autorky je mladá trumpetistka Karla Klimentová, která během svého studia španělštiny na univerzitě v Olomouci poznala charismatickou profesorku Jenůfu Topinkovou, s níž se nečekaně vydává na kubánskou expedici. Tam je však Karla odkázána pouze na sebe a musí se ze všech nesnází vymanit sama…

Kniha o Kubě – o fascinaci zdánlivým rájem, rozdílných projevech tamního a československého komunismu a selhání tohoto systému. (Vydavatelství Braumüller)

Autorka a překladatelka Markéta Pilátová, narozena roku 1973, vystudovala romanistiku a historii. Nyní žije v Argentině a Brazílii, kde vyučuje češtinu. Její románová prvotina Žluté oči vedou domů (Wir müssen uns irgendwie ähnlich sein) (překlad.: M. Stavarič, Residenz Verlag 2010) byla českou kritikou a čtenáři velmi kladně ohodnocena a následně pak přeložena do několika jazyků.

Středa, 8. 2., 19:00 hod., ÖGfL, Herrengasse 5, 1010 Vídeň

Bližší informace: www.braumueller.atwww.uni-salzburg.at/slawwww.ogl.at

 

Fotocredit: Markéta Pilátová (c) Jiří Svoboda

Místo konání:
ÖGfL, Herrengasse 5, 1010 Wien
Datum:

8.2.2017 19:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala