Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

27.9.2018 18:00 - 12.10.2018

S čím si spojujete Českou republiku? Co vás napadne, když se nad ní zamyslíte? Oblíbený spisovatel? Vtipný příběh? Vlastní vzpomínky? Nebo specifická sociálně-kulturní zvláštnost? Odpovědi na ne vždy jednoduché otázky nám svými ilustracemi poskytují studenti umělecké školy Kunstschule Wien. Výstava bude doplněna o výběr z děl studentů Západočeské univerzity v Plzni, kteří danou problematiku zpracovávají z pohledu České republiky. Ve formě doprovodných nástěnných maleb pak nabízí svůj osobní česko-rakouský pohled umělec Jakub Vrba.

Od roku 1994 funguje umělecká škola Kunstschule Wien jako vzdělávací zařízení pro výtvarná a užitá umění. Za svůj hlavní cíl si škola ustanovila otevřené a kritické vnímání kultury a společnosti. Tento postoj je klíčový pro jakékoliv vzdělávání v oblasti umění a představuje tak základní element, na kterém byla Kunstschule Wien znovu vystavěna.

Jakub Vrba je umělec žijící ve Vídni pocházejíc z Karlových Varů. Ke své umělecké práci využívá různá média, především kresbu, sochu, video a film. Na výstavu CzechImage byl přizván díky svému jedinečnému komiksovému projevu, v kterém komentuje s břitkým humorem nejen svoje okolí, ale i politická témata.

Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara (FDULS) Západočeské univerzity v Plzni vznikla roku 2013. Pojmenována byla po významném plzeňském rodákovi a mezinárodně uznávaném česko-americkém designérovi Ladislavu Sutnarovi, jehož inspirativní odkaz je základem vize této umělecké fakulty.

Ilustrace (c) Jakub Vrba

 

Místo konání:

Herrengasse 17
1010 Vídeň
Rakousko

Datum:

Od: 27.9.2018 18:00
Do: 12.10.2018

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala