Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

22.11.2016 19:00 - 24.4.2017

Flexibilní specializace @ Windows Gallery

Videoinstalace a fotografie Daniely a Lindy Dostálkových. Prezentace ve spolupráci s organizací KulturKontakt Austria.

Titul výstavy Flexibilní specializace odkazuje k termínu užívanému ve výrobě, tedy k vzestupu zájmu o více specializované výrobky. V rámci výstavy se umělkyně zabývají možnostmi, které se běžně váží k uměleckému provozu a nabízejí možnost nového flexibilního pohledu na jeho fungování.

Daniela a Linda Dostálkovy (v současné době žijí a pracují v Praze a Paříži) se zabývají implikací formálních postupů příbuzných společenských oblastí v dalších souvislostech. Zobrazují skutečnosti ukotvené v uměleckém kontextu, které často paradoxně vnímají pohledem zadavatele, zároveň věří v aktivní přístup diváka. Poskytují servis především galerijním institucím, umělcům či organizacím a napomáhají tak při spoluvytváření nových pojetí autonomních forem.

V roce 2016 působila Daniela Dostálková ve Vídni v rámci programu Artist in Residence, který zorganizovala organizace KulturKontakt Austria spolu s Bundeskanzleramt Österreich (rakouské kancléřství). Výsledkem tohoto působení je instalace ve Windows Gallery Českého centra Vídeň.

Bližší informace: www.kulturkontakt.or.at

Trvání výstavy: do 28.2.2017

Fotocredits: (c) Daniela a Linda Dostálková

Místo konání:

Windows Gallery, Tschechisches Zentrum, Ecke Herrengasse/Bankgasse, 1010 Wien

Datum:

Od: 22.11.2016 19:00
Do: 24.4.2017

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala