Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

29.10.2005 0:00 - 0:00

Divadlo Líšeň - Sávitrí

Příběh na motivy staroindické báje z Mahábháraty pojednává o lásce a síle princezny Sávitrí, která vysvobodí svého muže ze zajetí smrti. Vizuálně silný obraz barevných pohyblivých stínů na velkém plátně je doprovázen zvukově stylizovaným projevem vypravěče a hudebníka v jedné osobě ovládajícího soubor originálních, vlastnoručně vyrobených netradičních hudebních nástrojů.

Inscenace Sávitrí vyniká nejen uměleckou hodnotou, ale i zvolenou formou, loutková stínohra je v českém divadelnictví neprozkoumaný a málo užívaný způsob vyjádření. Výtvarná i zvuková složka inscenace je volně ovlivněna orientálním způsobem scénování a vytváří původní svébytný tvar.

Hra reprezentovala Českou republiku na mezinárodním festivalu loutkových divadel v Mistelbachu - 23. Internationale PuppentheaterTage Mistelbach  nebo na International Puppetbuskerfestival v Gentu.  Inscenace získala na celostátním festivalu Přelet nad loutkářským hnízdem (2000) první místo v divácké soutěži a obdržela putovní cenu Erik.

Divadlo Líšeň vzniklo v Brně v roce 1998 jako nezávislé divadlo zaměřující se na původní a experimentální tvorbu - výtvarné a loutkové divadlo, hudební, zvukovou a pohybovou improvizaci. Stálou scénu má v Brně-Líšni. Hraje i v divadlech, školách, rockových klubech a na festivalech po celé České republice. Úspěšně se účastní předních evropských přehlídek loutkového a alternativního divadla, kde získalo také řadu ocenění.

Místo konání:

Herrengasse 17
1010 Vídeň
Rakousko

Datum:

29.10.2005 0:00 - 0:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala