Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

21.10.2005 0:00 - 0:00

Divadlo Vizita – Nenávratná vrata (festival Theatersucht)

Divadlo Vizita se předství svým divadelním kouskem - Závratný návrat. Vizita je ojedinělým fenoménem na české divadelní scéně. Od jejího vzniku v roce 1981 se divadlo snaží využít možnosti improvizace a spontánní tvorby.

Od roku 1986 se Vizita věnuje „čisté“ improvizaci, tedy hraní od „nuly“, kdy herci vstupují na jeviště, aniž by se před vystoupením závazně domluvili. Vizita se zabývá přítomným bytím.
Jediným pravidlem tohoto zcela improvizovaného vystoupení je zcela se oddat  aktuálnímu momentu. Herci jsou přesvědčeni, že je mezi lidmi na jevišti i v hledišti neustálé pulzující energické pole, ve kterém je možné se skrze otevřenost, odbourání běžných „pseudojistot“, volně pohybovat. Proto se nepoužívá předem připravený scénář. Tématem Vizity je opravdová přítomnost, která dává divákům možnost do určité míry nakouknout „zevnitř“ do představení, nebýt jen pozorujícím příjemcem, nýbrž přímo vnitřně aktivním účastníkem. Herci nechtějí oslňovat svou dokonalostí, pokouší se probudit u diváka vnitřní svět fantazie, poznat vnímání společnosti. Jejich představení se podobají bizardním obřadům.
Místo konání:

Herrengasse 17
1010 Vídeň
Rakousko

Datum:

21.10.2005 0:00 - 0:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala