Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

8.9.2014 19:30

25 let od sametové revoluce: Báječná léta pod psa

Tragikomická rodinná sága. Osud jedné svéhlavé české rodiny během doby normalizace. S charismatickým duem Libuše Šafránkové a Ondřeje Vetchého v roli rodičovského páru a Vladimírem Javorským v roli záporného funkcionáře.

Inscenace autobiografického románu Michala Viewegha líčí příběh členů jedné české rodiny během období socialismu. Otec rodiny se snaží co možná nejvíc svoji rodinu zajistit. Kariérní život a s tím spojená životní úroveň pro něj hraje velkou roli. Kvido se manželskému páru narodí během hry „Čekání na Godota“. Možná právě proto má poté Kvido velký literární talent. Jeho otci se nakonec podaří skrz politické známosti dostat na vysoké místo vedoucího inženýra. Nakonec ale skončí kvůli přátelství s disidentem jako vrátný, což ho psychicky dostane na dno a obrátí tak příběh rodiny jiným směrem.

Režisér snímku Petr Nikolaev (*1957) studoval na FAMU, kde stvořil své první studentské filmy: Schopen odveden (1979) a Praha kaput regni (1980). Ze školy byl ale podmínečně vyloučen za svůj nekonformní a volnomyšlenkářský přístup. Po absolutoriu žil několik let v Paříži, kde mimo jiné učil na soukromé škole ESRA (1988-1992). Do Prahy se vrátil roku 1992, kde poté debutoval se snímkem Báječná léta pod psa (1997). Mezi jeho další snímky patří například Kousek nebe (2004) či Lidice (2011).

Ve spolupráce s kulturním klubem Čechů a Slováků v Rakousku.

Podrobnosti k filmu:
CZ, 1997, 109 min.
Režie: Petr Nikolaev
Hrají: Ondřej Vetchý, Libuše Šafránková, Vladimír Javorský, Klára Botková, Jitka Ježková, Jakub Wehrenberg, Vladimír Dlouhý, Vilma Cibulková, Miriam Kantorková, Květa Fialová, Stanislav Zindulka a další.
Jazyk: čeština
Titulky: angličtina

Další informace: www.kulturklub.at

Místo konání:

Kino in der Botschaft der Tschechischen Republik, Penzinger Straße 11-13, 1140 Wien

Datum:

8.9.2014 19:30

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala