Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

9.12.2016 18:00

FC Roma @ This Human World

U příležitosti 18-letého výročí konání Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět v Praze jsou celosvětově na partnerských festivalech prezentovány ozvěny tohoto festivalu. Pro vídeňský filmový festival this human world (1.-11.12. 2016) je připraven český film FC Roma za přítomnosti režisérů Rozálie Kohoutové & Tomáše Bojara.

Lidská práva a jejich dodržování jsou tradičně hlavním tématem letos již 9. mezinárodního filmového festivalu This Human World s více jak 100 hranými, dokumentárními a krátkými snímky. Z velké části budou filmy uvedeny v rakouské premiéře.

Film FC Roma
pá, 9.12., 18:00 hod., kino Schikaneder, Margaretenstraße 22-24, 1040 Vídeň

Minulou sezónu nastoupil do nejnižší české fotbalové soutěže nový tým. FC Roma je děčínský klub okresního přeboru, který je složen převážně z romských hráčů. „Já když někoho nemám rád, tak ho budu chtít porazit," říká trenér Pavel Horváth. Soupeři to ale vidí jinak a většina z nich romský klub bojkotuje. Pro FC Roma tak začíná trochu zvláštní sezóna. Někdy se hraje, někdy se nehraje, dopředu není nic jisté a klub vyhrává většinu zápasů kontumačně. Fotbalisté FC Roma ale neztrácejí smysl pro humor a bojují jak na hřišti, tak mimo něj. Někdy je to ale těžší, než si představovali: ztrácejí se jim míče, hráči holdují marihuaně, fanoušci na ně pokřikují, ať táhnou do práce. V tabulce klub ale postupuje výš a výš. Podaří se hráčům postoupit do vyšší ligy a přesvědčit okolí, že nejsou agresivní rváči, ale že si prostě jen chtějí zahrát fotbal? (oficiální text HBO Europe)

Detaily k filmu: CZ 2016, režie: Rozálie Kohoutová a Tomáš Bojar, 76 min., originál s anglickými titulky

Další informace na: www.jedensvet.czwww.thishumanworld.atwww.csfd.cz


Fotocredity: © Nutprodukce

Místo konání:

Kino Schikaneder, Margaretenstraße 22-24, 1040 Wien

Datum:

9.12.2016 18:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala