Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

11.3.2019 19:30

Film | Po strništi bos

Nejnovější film Jana Svěráka zachycuje pohled malého Edy Součka na období protektorátu. V těchto nelehkých časech odmítne jeho otec „hajlovat“ a tak se Eda musí s celou rodinou přestěhovat na venkov a přizpůsobit se novému prostředí. Po strništi bos je film o dětství, hrdinství i odvaze. Tento film uzavírá tematickou tetralogii tvorby Jana a Zdeňka Svěrákových, kterou tvoří dříve natočené filmy Obecná škola, Kolja a Vratné lahve, a jimž nový film dějově předchází.

V českém znění s anglickými titulky. Vstup zdarma!

Podle Svěráka se jedná o čtvrtý film tetralogie o životě muže, kterou tvoří dříve natočené filmy Obecná školaKolja Vratné lahve, a jimž nový film dějově předchází.

Nová realita po přestěhování pro Edu znamená víc než jen jinou střechu nad hlavou. Choulostivého, starostlivě opečovávaného chlapce čeká střet s podstatně barvitějším klukovstvím vesnické party i nečekaný vhled do rodinných tajemství, v nichž se jeho osmiletá hlava může jen těžko vyznat.

Jan Svěrák (*1965) patří k nejúspěšnějším českým režisérům současnosti. V roce 1991 natočil komedii Obecná škola, ze které se stal doslova trhák. V roce 1995 se pak v kině objevilo drama Kolja, nejúspěšnější porevoluční film, který získal 6 Českých lvů a Oscara za nejlepší cizojazyčný film. Po Koljovi se Svěrák pustil do válečného velkofilmu Tmavomodrý svět (2001), který stejně jako film Vratné lahve (2007) vzbudil u diváků velký ohlas.

Organizátorem přehlídky filmu je Kulturní klub Čechů a Slováků ve spolupráci s Velvyslanectvím České republiky ve Vídni a Českého centra Vídeň.

Česko/Slovensko/Dánsko, 2017, 111 min

Režie: Jan Svěrák; Scénář: Zdeněk Svěrák; Kamera: Vladimír Smutný; Hudba: Michal Novinski; Hrají: Ondřej Vetchý, Tereza Voříšková, Zdeněk Svěrák, Petra Špalková, Hynek Čermák, Oldřich Kaiser, Jan Tříska a další

---------------

Prosíme návštěvníky, aby přišli vzhledem k místu konání akce vhodně oblečeni. Do budovy Velvyslanectví ČR není dovoleno vstupovat se zavazadly (batohy, příruční tašky, atd.)!

 

Místo konání:

Kino in der Botschaft der Tschechischen Republik, Penzinger Straße 11-13, 1140 Wien

Datum:

11.3.2019 19:30

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala