Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

11.11.2013 19:30

Přehlídka českého filmu: Nevinnost

Mnohovrstevnatý film o životním propadu až na samé dno společnosti. Ondřej Vetchý exceluje coby renomovaný lékař, milující manžel a laskavý otec v roli obviněného muže ze závažného trestného činu. Rakouská premiéra!

Rehabilitační lékař Tomáš (O. Vetchý) je svou nezletilou pacientkou nařknut ze sexuálního zneužití. Obvinění, které změnilo život nejen jemu, ale i celé jeho rodině. Ze dne na den se hlavní hrdina ocitl ve vazební věznici a lékařský plášť vyměnil za vězeňský mundúr. Cesta zpět na výsluní není jednoduchá a nevina se z vězeňské cely prokazuje těžko. Byla vše jen vymyšlená historka platonicky zamilované pacienty? Pravda ukrytá až v morku kostí.  Na povrch vyplouvají mrazivá tajemství a konec jednoho problému nemusí být řešením všech…

Film, z dílny režijně-scénáristického tandemu Jana Hřebejka a Petra Jarchovského Nevinnost, mísí prvky kriminálního drama s romantickou tragédií. Díky převaze ambivalentních postav dokáže přimět diváka k úvahám o životě a smrti, vině a nevině, spravedlnosti a bezpráví.

Nevinnost získala dvě Ceny české filmové kritiky pro rok 2011 a šest nominací v anketě Český lev, z čehož se jí dvě podařilo proměnit.

Jan Hřebejk je beze sporu jedním z nejlepších současných českých režisérů. Na svém kontě má známé a ceněné snímky, jako například Šakalí léta (1991), Pelíšky (1999), Musíme si pomáhat (2000), Pupendo (2003), Horem pádem (2004) apod. O roku 2009 se snaží věnovat morálním a závažnějším společenským tématům. Scénárista Petr Jarchovský byl dvakrát nominován na Oscara v kategorii za nejlepší zahraniční film se snímky Želary a Musíme si pomáhat.

Napínavá a emočně gradující Nevinnost je uvedena ve spolupráci s Velvyslanectvím České republiky ve Vídni a Kulturním klubem Čechů a Slováků. 

ČR 2011, režie: Jan Hřebejk, 98 minut, česky s anglickými titulky

Hrají: Ondřej Vetchý, Anna Linhartová, Zita Morávková, Aňa Geislerová, Hynek Čermák, Alena Mihulová, Rebeka Lizlerová, Miroslav Hanuš, Luděk Munzar, Daniel Czeicel.

Více informací na: www.kulturklub.at

 

Foto (c) Bontonfilm

Místo konání:

Kino in der Botschaft der Tschechischen Republik, Penzinger Straße 11-13, 1140 Wien

Datum:

11.11.2013 19:30

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala