Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

10.11.2016 18:30

Prezentace Pražského literárního domu autorů německého jazyka ve Vídni

František Černý (předseda správní rady, velvyslanec v.v.), David Stecher (ředitel) a Barbora Šrámková (programová vedoucí) představí činnost a největší akce Pražského literárního domu. Spisovatelka Isabella Feimer (stipendantka Literárního domu v roce 2013) bude číst ze svého nového románu „Zeit etwas sonderbares“ (nakladatelství Septime Verlag, 2014), na kterém pracovala taktéž i během svého pobytu v Praze. Přihlášení nutné na E: events.vienna@mzv.cz (do 8.11.2016).

Literární dům pořádá literární a diskuzní večery, autorská čtení a také komentované prohlídky v prostorách německy psané literatury. Zároveň chce navázat na tradici německy psané literatury v Praze a poskytuje stipendijní pobyty současným spisovatelům z německy mluvících zemí. 

Pražský literární dům autorů německého jazyka byl založen v roce 2004 poslední německy píšící spisovatelkou z Prahy Lenkou Reinerovou, velvyslancem v.v. Františkem Černým a předsedou Společnosti Franze Kafky Kurtem Krolopem. Na základě tématických literárních akcí, rozhovorů se současníky, čtení současných autorů a diskuzních večerů spojuje Literární dům současnost s minulostí. Knihovna Pražského literárního domu je úplnou veřejnou sbírkou „německy psané literatury z Čech a Moravy“ v České republice.

Pražský literární dům autorů německého jazyka se stará o kulturní dědictví německy psané literatury, která vznikla v českých zemích.

Bližší informace: www.prager-literaturhaus.com

 

Fotocredit: Pražský literární dům (c) Jutta Schubert

 

Místo konání:

Botschaft der Tschechischen Republik, Penzinger Str. 11, 1140 Wien

Datum:

10.11.2016 18:30

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala