Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

29.1.2016

Iva Procházková

Dvojjazyčné autorské čtení autorky knih pro děti v mezinárodním knihkupectví Fabelwelt ve Vídni. Iva Procházková představí mj. svoji knihu Eliáš a babička z vajíčka (Mladá fronta, 2013). Pro děti od 6 do 10 let. Rezervace místa na E: kinderbuecher.fabelhaft@ gmail.com. Podpořeno Ministerstvem kultury ČR.

Iva Procházková (*1953) v roce 1983 emigrovala se svým manželem, režisérem Ivanem Pokorným, a dětmi do Rakouska. Tam a posléze v Německu strávila jedenáct exilových let. Psala divadelní hry a knihy, především pro děti a mládež. Některé byly oceněny prestižními literárními cenami. V roce 1995 se částečně vrátila do České republiky a začala spolupracovat s nakladatelstvím Melantrich, Albatros, Amulet, Mladá Fronta, Arsci a dalšími. Po krátkém působení v České televizi pracuje dnes jako spisovatelka a scénáristka na volné noze.

Eliáš a babička z vajíčka (Mladá fronta, 2013)
Šestiletý Eliáš má sice tatínka, který je vynálezcem počítačových her, a maminku, která vypadá jako princezna, ale co je to platné, když na něho ti dva pro samou práci nemají čas. Navíc nemá Eliáš ani babičku ani dědečka! Od kamarádů ví, že s babičkami a dědečky se dá zažít spousta legrace a dobrodružství. Zdá se, že Eliáš prostě nemá štěstí. Ale jednoho dne, když hledá v parku ztracený fotbalový míč, najde podivné žluté vajíčko. Vezme je domů a čeká, že se mu vylíhne ptáče, o které se bude starat. Jaké je však jeho překvapení, když se místo ptáčete z vajíčka vyklube malá babička. Je nešikovná, hloupoučká a nemá vůbec ponětí o světě. Eliáš ji všechno musí naučit: chodit, mluvit, číst a nakonec i létat. Není to snadné, ale zato ohromně zábavné. Nakonec babička dokonce přiměje Eliášovy zaneprázdněné rodiče, aby si na něj našli víc času. Je prostě kouzelná.

 

Další informace na: http://ivaprochazkova.comwww.kinderbuecher-fabelwelt.com

Místo konání:

Buchhandlung Fabelwelt, Schleifmühlgasse 6-8, 1040 Wien

Datum:

29.1.2016

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala