Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

8.4.2019 19:30

Film | Ozvěny Jednoho světa

Festival Jeden svět – mezinárodní dokumentární festival věnovaný problematice lidských práv se za léta svého působení stal jedním z nejvýznamnějších festivalů svého druhu na světě. V roce 2007 získal čestné uznání UNESCO za výchovu k lidským právům. Projekce dokumentu proběhne 8. dubna ve spolupráci Českého centra Vídeň, Kulturního klubu Čechů a Slováků a Velvyslanectví České republiky v Rakousku. České centrum Vídeň promítne výherní film Dobrá smrt v kategorii Česká soutěž.

Vstup zdarma!

Musela se dívat, jak její matka umírá na tehdy nediagnostikovatelnou svalovou dystrofii. I tělo dvaasedmdesátileté Janette ochabuje, nemoc rychle postupuje. Rozhodla se, že na rozdíl od matky ze světa odejde důstojně. Ovšem Velká Británie jí legální možnost „dobré smrti“ nenabízí. Pro eutanazii si musí dojet do Švýcarska. S vnitřním klidem organizuje svůj odchod, zatímco Janettini blízcí prožívají emocionální bouři – především její syn, který rovněž trpí dystrofií. Vztahové drama se stupňuje s blížící se smrtí.

 

Slovensko / Česko / Rakousko / Francie, 2018, 83 min

Režie: Tomáš Krupa; Scénář: Tomáš Krupa, Lukáš Hanulák; Kamera: Ondrej Szollos; Hrají: Janette Butlin


Ve spolupráci s Velvyslanectvím České republiky ve Vídni a Kulturním klubem Čechů a Slováků v Rakousku.

Prosíme návštěvníky, aby přišli vzhledem k místu konání akce vhodně oblečeni. Do budovy Velvyslanectví ČR není dovoleno vstupovat se zavazadly (batohy, příruční tašky, atd.)!

 

Místo konání:

Kino in der Botschaft der Tschechischen Republik, Penzinger Straße 11-13, 1140 Wien

Datum:

8.4.2019 19:30

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala