Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

30.1.2013 19:00

Upozornění: Beseda s Karlem Musilem ze zdravotních důvodů odložena.

Beseda S Karlem Musilem v rámci nového cyklu "Úspěšní Češi v Rakousku" musí být bohužel z vážných zdravotních důvodů odložena. Děkujeme za pochopení. Tým Českého centra Vídeň.

V galerii Českého centra si můžete vyslechnout zajímavý životní příběh člověka, kterému se podařilo nevídaných úspěchů. Inspirativní vyprávění v rámci nového cyklu Úspěšní Češi v Rakousku" se poprvé uskuteční za účasti výjimečného hosta. Místo u kulatého stolu je připraveno pro bývalého sólistu Státní opery ve Vídni prof. Karla Musila.

Karl Musil začal s baletem už ve svých osmi letech. Dráhu sólového tanečníka pak nastoupil v roce 1958. "Moje matka zpívala ve sboru Lumír, tak jsem se dostal k hudbě, a chodil jsem cvičit do Sokola XVIII. Výborná kombinace pro balet", směje se pan Musil. Balet objevil díky svojí tetě, primabaleríně Julii Drapal, "ta mě často brávala s sebou do opery", vzpomíná Karl Musil.

Pan Musil, prezident Rakouského tanečního výboru, nerozumí neustálému střídání koníčků a zájmů u dětí a mládeže. "Tanec mne zajímal odjakživa. 'Už za mých časů' netancovalo mnoho chlapců, proto jsem dostával angažmá po celém světě", vypráví urostlý, dnes 68-letý Karl Musil. Dostával tak i vysněné role, např. prince Alberta v baletu Giselle nebo v Louskáčkovi.

Spoustu dalších zajímavostí nejen z baletního prostředí se můžete dozvědět přímo z úst pana profesora.  Moderátorkou večera bude Dr. Jana Starek.

Ve spolupráci s Kulturním klubem Čechů a Slováků v Rakousku.

Bližší informace: www.kulturklub.at

Místo konání:

Herrengasse 17
1010 Vídeň
Rakousko

Datum:

30.1.2013 19:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala