Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

20.11.2019 19:30 - 21:00

Katta | Koncert v Brucknerhausu v Linci

Při příležitosti svého turné vystoupí v poprvé Brucknerhaus v Linci varhanistka, skladatelka a zpěvačka Kateřina Chroboková alias Katta. V první části koncertu, který překračuje hranice žánru klasické varhanní hudby, budou představena dvě díla skladatele Arva Pärtse, dále také skladba Dance No. 4 z cyklu Minimal Music od Phillipa Glasse. Druhá část programu je věnována vlastní Kattině tvorbě. Uveden bude cyklus skladeb Vox Organi, kde se snoubí zvuky varhan, performance a zpěv.

Katta otevírá svou hudbou nové světy; ať už v kostele na tradičních chrámových varhanách, tak i mimo něj, na unikátním bílém nástroji. Katta je nepřehlédnutelná: bosonohá varhanice, andělsky éterická i zemitě živelná. Její autorské skladby, ať už sólové či orchestrální, stejně jako její hlas, přitahují pozornost. Svou interpretací si Katta získává posluchače mimo rámec tradiční klasické hudby. Její koncerty jsou nabité energií a vzrušením.

Jako klasická varhanice a cembalistka na sebe Katta v mezinárodním měřítku upozornila při koncertech s orchestry jako Anima Eterna (s dirigentem Josem van Immerseelem), Zurich Chamber Orchestra (pod taktovkou Sira Rogera Norringtona) anebo s Royal Flemish Philharmonic, Symfonickým orchestrem hl.  města Praha FOK či Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu. Vystoupila ovšem také na evropských multižánrových festivalech, například v rámci festivalu Struny podzimu (s americkým varhaníkem Cameronem Carpenterem). Na jaře 2016 vyšlo její průlomové album Veni Sancte Spiritus, kde spolu se skladbami Bacha, Pärta či Messiaena nabízí toto album poprvé i její vlastní skladby, znějící jakoby ani nebyly z tohoto světa. 

Další informace k vstupenkám naleznete zde.

Foto © Katta

 

Místo konání:
Brucknerhaus Linz, Untere Donaulände 7, 4010 Linz
Datum:

20.11.2019 19:30 - 21:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala