Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

10.12.2018 18:00

Film | Lichožrouti

Lichožrouti se umí srazit a vytahat a protáhnout se i tou nejmenší škvírkou. Voda jim nevoní ani trochu, protože se neradi ždímou. Tito malí neviditelní tvorové můžou totiž za to, že nám z každého páru ponožek vždy zůstane jen jedna - ta lichá. Ponožky jsou totiž jejich nejoblíbenějším krmivem.

V českém znění s anglickými titulky. Vstup zdarma!

Dny dědy Lamora, který vychoval malého Lichožrouta Hihlíka, jsou u konce a Hihlík musí překonat strach, vylézt z okna a vydat se hledat strejdu Pad reho, o kterém neměl doteď ani tušení. Svou odvahu čerpá z toho, co mu vštípil dědeček - z lásky k rodině, dobré výchovy a lichožroutího "desatera". Se svými dvěma přidrzlými bratranci se pouští z jednoho dobrodružství do druhého, která je dostavají do nebezpečných situací. Nemilosrdný profesor Kadeřábek je jim totiž neustále v patách... Předlohou pro film Lichožrouti byl stejnojmenný bestseller spisovatele Pavla Šruta a výtvarnice Galiny Miklinové.

"Vždit každému na světě se alespoň jednou ztratila ponožka! No řekni, není to téma na román?" Galina Miklínová.

 

Česko / Slovensko / Chorvatsko, 2016, 83 min

Režie: Galina Miklínová; Předloha: Pavel Šrut; Scénář: Galina Miklínová, Pavel Šrut; Hrají: Ondřej Trojan, Kryštof Hádek, Matěj Ruppert, Josef Somr a další.

Trailer: https://youtu.be/Lv6hGpj_BpI  

Obrázek: © 2017 Total HelpArt T.H.A. s.r.o.

 

Ve spolupráci s Velvyslanectvím České republiky ve Vídni a Kulturním klubem Čechů a Slováků v Rakousku.

Prosíme návštěvníky, aby přišli vzhledem k místu konání akce vhodně oblečeni. Do budovy Velvyslanectví ČR není dovoleno vstupovat se zavazadly (batohy, příruční tašky, atd.)!

Místo konání:

Kino in der Botschaft der Tschechischen Republik Penzinger Straße 11-13, 1140 Wien

Datum:

10.12.2018 18:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala