Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

27.3.2019 9:00

Workshop | Vyrob si svého Lichožrouta s Galinou Miklínovou

Ztratila se vám právě ponožka? A nebyla jen jedna? Kdo za to může? No přece Lichožrout! Knižní bestseller Lichožrouti básníka a spisovatele Pavla Šruta a ilustrátorky a režisérky Galiny Miklínové zaujal již mnoho mladých i starších čtenářů. V rámci Literárního festivalu pro mladé čtenáře budete mít jedinečnou šanci vytvořit pod vedením ilustrátorky knihy Galiny Miklínové vlastního Lichožrouta.

Výtvarná dílna bude trvat přibližně 1,5 hodiny.

A co si s sebou přinést? Staré ponožky, pokud možno co nejvíce (cca 15- 20 ks), dále korálky, různé knoflíky na oči (3-5 ks).

Galina Miklínová je česká ilustrátorka, výtvarnice animovaných filmů, režisérka a scénáristka. Vystudovala Střední uměleckoprůmyslovou školu v Uherském Hradišti a Vysokou uměleckoprůmyslovou školu v Praze. Její pětiminutový absolventský film „Biograf“ byl promítán a oceněn na mnoha světových festivalech. Miklínová dlouhodobě spolupracovala s básníkem Pavlem Šrutem. Společně vytvořili knihy „Pavouček Pája“, „Verunka a kokosový dědek“ nebo knihu „Lichožrouti“, díky které vznikl úspěšný animovaný dobrodružný film „Lichožrouti“.

Workshop je určen pro děti 4. a 5. třídy ZŠ. Školní skupiny se nahlašují prostřednictvím webu http://www.kinderliteraturfestival.at, další zájemci pak na e-mailu literaturwoche@jugendliteratur.at.

VŠECHNA MÍSTA JSOU OBSAZENA!

Akce se uskutečňuje v rámci Českého roku kultury v německy mluvících zemích.

 

Fotografie: Galina Miklínová © Nguyen Phuong Thao, Workshop © Paseka

Ve spolupráci s:


 

Místo konání:

Malwerkstatt, Palais Auersperg, Auerspergstraße 1, 1080 Wien

Datum:

27.3.2019 9:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala