Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

15.5.2019 19:00 - 16.5.2019

Radka Denemarková a Karel Veselý ve Vídni

Literární jaro se koná již podvanácté a účastní se jej autoři ze střední Evropy. Literární festival se soustředí především na německý, slovenský, maďarský a český jazyk. Česká republika bude zastoupena spisovatelkou Radkou Denemarkovou a publicistou Karlem Veselým.

Radka Denemarková (*1968) je česká spisovatelka, literární historička, scénáristka, překladatelka z němčiny a dramaturgyně. Je jedinou českou autorskou, které byla udělena cena Magnesia litera ve třech různých kategoriích: za prózu, publicistiku a překlad.

Studovala bohemistiku a germanistiku na FF UK a později působila jako vědecká pracovnice Ústavu pro českou literaturu AV ČR, pracovala též jako lektorka a dramaturgyně v Divadle Na Zábradlí. Od roku 2004 je spisovatelkou na volné noze. K jejím nejznámějším dílům patří Evald SchormSám sobě nepřítelem, Hodiny z olova (ze kterých bude číst) vyšel nebo Peníze od Hitlera. Její díla byla přeložena do 19 jazyků.

Karel Veselý (*1976) studoval na Filozofické fakultě MU v Brně, kde absolvoval obor filozofie a anglický jazyk. Od roku 2008 se živí jako hudební publicista a přispívá do papírových (Respekt, Salon, A2) i webových (Aktuálně.cz, Alarm) periodik. Je členem redakce hudebního časopisu Full Moon a stálým spolupracovníkem stanice ČRo – Radio Wave. V roce 2010 vydal knihu Hudba ohně, v roce 2017 román Bomba Funk, ze kterého bude během večera číst.

 

Ve spolupráci s:

 

 

 

 

 

Místo konání:

Theater Arche, Münzwardeingasse 2A, 1060 Wien

Datum:

Od: 15.5.2019 19:00
Do: 16.5.2019

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala