Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

17.5.2017 18:30

Májový koncert

Na Májovém koncertě konaném na Velvyslanectví České republiky se představí brněnský komorní sbor Ensemble Versus. Ten se věnuje rozmanitému hudebnímu repertoáru, a to období renesance, raného baroka, dvacátého století i dílům soudobým. Již od svého založení je sbor veden Vladimírem Maňasem a od roku 2009 je součástí brněnského sdružení hudebníků Ensemble Opera Diversa.

Ensemble Versus vznikl v roce 2003 jako komorní sbor studentů Filozofické fakulty Masarykovy univerzity (FF MU) v Brně a do roku 2009 vystupoval pod názvem KaMUFFláž. Kromě vlastních vystoupení se soubor podílel na větších, vokálně instrumentálních projektech: na provedení Requiem W. A. Mozarta a A. Salieriho (dir. Andreas Kröper) s orchestrem Concertino notturno Praha a sólisty v rámci Smetanovských dnů Plzeň v únoru 2009. Spolu s orchestrem Ensemble Opera Diversa (EOD), sborem Vox Iuvenalis a sólisty (dir. Jan Ocetek) provedl v premiéře Stabat Mater brněnského skladatele Ondřeje Kyase (březen 2010).

Tento rok byl u příležitosti letošního reformačního roku vybrán soubor religiózních skladeb. K vrcholům koncertu patří Regina caeli (Andrea de Silva), From life to life (Petr Eben), Missa Super Undique - Kyrie, Gloria und Agnus dei (Jacobus Handl Gallus) und Confitemini Domino (Vladimír Maňas) a další. 

Pořadatelé: Kulturní klub Čechů a Slováků v Rakousku ve spolupráci s Velvyslanectvím České republiky v Rakousku

 

POZVÁNKA:

 

 

 

 

 

 

 

Fotocredity: (c) Ensemble Versus

Místo konání:

Botschaft der Tschechischen Republik in Österreich, Penzinger Straße 11-13, 1140 Wien

Datum:

17.5.2017 18:30

Organizátor:


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala