Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

12.12.2016 18:00

Přehlídka českého filmu: Malá z rybárny

Královská dcera jménem Malá opouští se svou rodinou zpustlé království v podmořském světě a přichází do světa lidí, aby zde našla nové útočiště. Její nový domov – rybárna v přístavišti – připomíná vše ostatní, jen ne pohádkové prostředí. A právě toto je pro naivní a nezkušenou dívku stejně vzrušující jako objekt její lásky – majitel jednoho nočního podniku.

Temná pohádka Malá z rybárny není žádnou ódou na radost. Osobitá adaptace Andersenovy Malé mořské víly podle Jana Baleje popisuje podle tvůrců to, „když láska bolí“. Většinu hrdinů v tomto příběhu představují beznadějné případy se svými žalostnými osudy, kteří jsou zasazeni do moderního světa.

Balejova pohádka zdařile spojuje  v obsahu tradici s tvrdou realitou. Navzdory tesklivému příběhu nechybí ve filmu výrazné charaktery, vtipné a do posledního detailu promyšlené scény, které jsou opepřeny bizarností a nadsázkou, což je pro Balejovu tvorbu charakteristické. Celý příběh doprovází zastřený hlas vypravěče v podání Oldřicha Kaisera.

Jan Balej (*1958) - významný autor českého animovaného loutkového filmu, zakladatel filmového studie Hafan Film Praha, které se věnuje tvorbě loutkových a krátkých filmů. Držitel několika ocenění České a Evropské filmové akademie.

 

Detaily k filmu: CZ 2015, režie: Jan Balej, 71 min., jazyk: originál s anglickými titulky

Ve spolupráci s Kulturním klubem Čechů a Slováků a Velvyslanectvím České republiky ve Vídni.

¨

Bližší informacewww.malazrybarnyfilm.cz

 

Fotocredity: (c) Miracle Film

Místo konání:

Kino in der Botschaft der Tschechischen Republik, Penzinger Straße 11-13, 1140 Wien

Datum:

12.12.2016 18:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala