Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

29.6.2020 18:30 - 20:00

Poetický večer s Eugenem Brikciem & Alenou Müllerovou

Poetický večer básníka, filozofa a vizuálního umělce, vítěze rakouského kříže cti a literární cenu Jaroslav Seifert, Eugena Brikciuse a slavné, ​​oceněné pražské filmové a televizní producentky, scenáristky a spisovatelky Aleny Müllerové. Večerem Vás povede kurátorka výstavy Zuzana Brikcius, která v současné době se svým manželem Eugenem připravuje televizní seriál pro producentku Alenu Müllerovou o českých básnících.

Eugen Brikcius návštěvníkům zábavným způsobem vysvětlí, jak napsat báseň. Jeho text „Jak psát poezii“ byl fundamenem workshopu na univerzitě v Göttingenu (2019).

Alena Müllerová bude číst ze své poslední knihy „Die Sonntags- Facebook Poesie v češtině (Galen, 2019). Obsah bude poté tlumočen do němčiny. Její básně se vyznačují nádhernou cíleností, vtipností, ironičností a svou nenápadnou lidovostí. Sice s lehkostí, ale důkladně popisuje mezilidské vztahy, nejen osamělost, ale také zjevnou lehkost bytí.

Tuto událost budeme také vysílát online. Sledujte náš Facebook a webové stránky pro více informací.

Vzhledem k současným bezpečnostním opatřením se našich událostí může účastnit pouze omezený počet návštěvníků. Zaregistrujte se proto včas na ccwien@czech.cz.

Během celé Vaší návštěvy Vás žádáme, abyste dodržovali bezpečnostní opatření.

Místo konání:

Herrengasse 17
1010 Vídeň
Rakousko

Datum:

29.6.2020 18:30 - 20:00

Organizátor:


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala