Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

23.8.2012 19:00

Breitenseer Lichtspiele: Postřižiny

České centrum Vídeň připravilo v rámci letního filmového festivalu "Breitenseer Lichtspiele" filmovou projekci jednoho z nejznámějších filmů českého režiséra Jiřího Menzela (*1938) Postřižiny natočeného podle knihy Bohumila Hrabala. Film vznikl v roce 1980 a setkal se s velkým úspěchem, a to nejen díky výborné předloze a režii, ale také skvělým hereckým výkonům. Film bude uveden ve čtvrtek 23. srpna ve 19.00 hodin v českém znění s německými titulky.

Vídeňské kino Die Breitenseer Lichtspiele je považováno za jedno z nejstarších na světě. Letní kino, provozované ve stanu, přivítalo své první diváky v roce 1905 díky iniciativě manželského páru Theresie a Eduarda Guggenbergerových. V posledních letech kino stále více hrozí uzavření. Právě proto pořádá filmový festival místní iniciativa "KILLA - die Kultur/Nah/Versorger" na podporu jeho provozu.

Více informací o festivalu, který se koná od 1. srpna do 2. září 2012, na: http://www.gruenaufweiss.at/, http://www.facebook.com/gruenaufweiss

Postřižiny (ČSSR, 1980, 93 min., s německými titulky), režie Jiří Menzel

Jeden z nejznámějších románů Bohumila Hrabala Postřižiny dal vzniknout neméně známému komediálnímu filmu se stejným názvem.  Film se natáčel v Dalešicích, zejména pak v tamějším pivovaru, a vypráví o rodině jeho správce (ve skutečnosti nevlastního otce Bohumila Hrabala) za první republiky. Sám Bohuslav Hrabal totiž v pivovaru v letech 1919-1947 žil.

Více informací o filmu na: http://www.csfd.cz/film/6665-postriziny/

Na programu festivalu je i další film Jiřího Menzela z roku 1967 Rozmarné léto. Film bude uveden ve čtvrtek 30. srpna v 19.00 hodin v českém znění s anglickými titulky.

 

Místo konání:

Breitenseer Lichtspiele, Breitenseer Straße 21, 1140 Wien

Datum:

23.8.2012 19:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala