Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

12.3.2018 19:30

Dezertér

Film „Dezertér“ je druhá část trilogie „Zahradnictví,“ rodinné ságy, kterou tvůrci filmu Jan Hřebejk s Petrem Jarchovským považují za své životní dílo. Snímek zachycuje osud majitele kadeřnického salonu Otty Bocka a jeho rodiny v poválečném období let 1947-1953.

Vstup zdarma

Filmová trilogie Zahradnictví je nominována na pět filmových cen Český lev za rok 2018 a patří k největším českým filmovým projektům posledních let. Skládá se ze tří samostatných filmů zasazených do období 40. a 50. let minulého století. Jednotlivé díly zachycují osudy tří vzájemně propojených rodin, jimž bylo souzeno prožít nejlepší léta života na pozadí nejdramatičtějších událostí minulého století. Inspiraci k napsání scénáře našel Petr Jarchovský ve vyprávění a historii vlastní rodiny.

Hlavní postavou dramatu s komickými prvky „Dezertér“ je Otto Bock, který se po válce snaží navázat na svoji úspěšnou předválečnou kariéru podnikatele, přerušené uvězněním za pokus o odbojovou činnost. Otto si plní sen a otevírá v centru Prahy luxusní kadeřnický salon Valentino. Podnik je smyslem jeho života, v němž s ohromným nasazením pracuje společně s manželkou Elou a jejími dvěma sestrami. Po slibném začátku však přichází únor 1948 s komunistickým převzetím moci. Ottův podnik je vyvlastněn a podruhé v životě se ocitá na dně, aniž by tomu mohl jakkoliv zabránit.

Jan Hřebejk: „Na rozdíl od válečného melodramatu prvního dílu a čisté komedie třetího jde o silné drama. Je v něm ale také hodně humoru. Dokonce bych řekl, že je tady nejgrotesknější scéna v tom nejvážnějším dramatu.“

TRAILER

Režie: Jan Hřebejk                                                                                                 

Hrají: Ondřej Sokol, Aňa Geislerová, Martin Finger, Jiří Macháček, 

Drama / Komedie,    Česko / Slovensko / Polsko, 2017, 115 min

© CinemArt - Cudlin

Ve spolupráci s Velvyslanectvím České republiky ve Vídni a Kulturním klubem Čechů a Slováků v Rakousku.

Prosíme návštěvníky, aby přišli vzhledem k místu konání akce vhodně oblečeni. Do budovy Velvyslanectví ČR není dovoleno vstupovat se zavazadly (batohy, příruční tašky, atd.)!

 

Místo konání:

Kino in der Botschaft der Tschechischen Republik, Penzinger Straße 11-13, 1140 Wien

Datum:

12.3.2018 19:30

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala