Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

13.3.2017 19:30

Přehlídka českého filmu: Domácí péče

U příležitosti předávání filmových cen Český lev nabídne České centrum Vídeň rakouskému publiku jeden z úspěšných filmů posledních let "Domácí péče". Filmový debut režiséra Slávka Horáka: tragikomedie o konečnosti lidské existence a tom, jak se s ní vyrovnat.

Hlavní postava, zdravotní sestra Vlasta, pracuje na jihomoravském venkově, kde navštěvuje těžce nemocné pacienty v domácí péči. Svojí přílišnou obětavostí nejen vůči pacientům, ale také vůči svému manželu Laďovi, často upozaďuje vlastní potřeby. To se však změní, když se dozví o své nemoci. Díky dceři jednoho z pacientů se začne léčit pomocí alternativních metod a uvědomí si, že péči, kterou celý svůj život věnovala svému okolí, teď bude potřebovat ona sama.

Alena Mihulová v hlavní roli byla za svůj výkon oceněna Českým lvem a také Křišťálovým glóbem na MFF Karlovy Vary.

Slávek Horák (nar. 1975) vystudoval Filmovou školu v rodném Zlíně pod vedením prof. Jana Gogoly. Poté studoval na pražské FAMU hranou režii a scenáristiku, studium však kvůli pracovní vytíženosti a úspěchu při režírování reklamních spotů opustil. Jako druhý asistent režie pracoval na oscarovém filmu Kolja Jana Svěráka z roku 1996. Film „Domácí péče“ popsal takto: „Chtěl jsem vytvořit silný příběh se spoustou dojemných a vtipných momentů, film, ze kterého budou diváci odcházet rozhodnuti žít lépe, plněji a vnímavěji.“


Detaily k filmu: CZ 2015, režie: Slávek Horák, 92 min., jazyk: český, titulky: anglické

Hrají: Alena Mihulová, Bolek Polívka, Tatiana Vilhelmová, Zuzana Kronerová, Sara Venclovská, ad.

Bližší informace: www.kulturklub.at

 

Fotocredity: © TVORBA Films

Místo konání:

Kino in der Botschaft der Tschechischen Republik, Penzinger Straße 11-13, 1140 Wien

Datum:

13.3.2017 19:30

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala