Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

11.6.2018 19:30

Rozmarné léto

Červen jako začátek léta se přímo nabízí ke shlédnutí české filmové klasiky Rozmarné léto. Film byl natočený podle stejnojmenné knižní předlohy Vladislava Vančury během zlaté éry české kinematografie 60. let oscarovým režisérem Jiřím Menzelem. Který se již tradičně krom režírování ujal i jedné z hlavních rolí - komedianta Arnoštka.

V českém znění s anglickými titulky

Děj povídky je stejně rozmarný jako počínající léto v Krokových Varech při řece Orši.  Majitel říčních lázní Antonína Důra (Rudolf Hrušínský) tráví kvůli proměnlivému počasí většinu času čekáním na své zákazníky u skleničky vína se svými kamarády abbém Rochem (František Řehák) a majorem ve výslužbě Hugem (Vlastimil Brodský). Nevyzpytatelnost počasí je, samozřejmě hned po ženské kráse častým tématem hovorů a snad by takto profilozofovali celé léto, kdyby se v městečku náhle neobjevili kouzelník Arnoštek se svou chráněnkou Annou. Svým kouzelnickým uměním vnesli trochu života do ospalé atmosféry červnových dní. Všichni tři přátelé se do Anny od prvního okamžiku zamilují, otázkou však zůstává, jak si jen Anninu přízeň získat…

Rudolf Hrušínský, Vlastimil Brodský a František Řehák dokázali svým osobitým podáním rolí krásně vystihnout romantické ladění celého příběhu, na jehož konci nalezneme trochu životní moudrosti, trochu poezie a především spoustu letního opojení.

Komedie / Poetický

Československo, 1967, 74 min

Režie: Jiří Menzel

Předloha: Vladislav Vančura (kniha)

Scénář: Václav Nývlt, Jiří Menzel

Kamera: Jaromír Šofr

Hudba: Jiří Šust

Hrají: Rudolf Hrušínský, Míla Myslíková, Vlastimil Brodský, František Řehák, Jana Preissová, Jiří Menzel, Bohuš Záhorský, Vlasta Jelínková, Karel Hovorka st., Bohumil Koška, Vladimír Pátek, Alois Vachek, Pavel Bošek, Antonín Pražák, Karel Engel, Jiří Kasík, Jaroslav Tomsa, Ludvík Wolf, Jindra Fenclová, Růžena Preisslerová, Karel Schmied

 

 

Ve spolupráci s Velvyslanectvím České republiky ve Vídni a Kulturním klubem Čechů a Slováků v Rakousku.

Prosíme návštěvníky, aby přišli vzhledem k místu konání akce vhodně oblečeni. Do budovy Velvyslanectví ČR není dovoleno vstupovat se zavazadly (batohy, příruční tašky, atd.)!

Photo © Filmové studio Barrandov / Jiří Janoušek

Místo konání:

Kino in der Botschaft der Tschechischen Republik, Penzinger Straße 11-13, 1140 Wien

Datum:

11.6.2018 19:30

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala