Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

11.9.2017 19:30

Přehlídka českého filmu: Rodinný film

Český film původem slovinského režiséra Olma Omerzu (nar. 1984), absolventa pražské FAMU, který zazářil už v roce 2012 debutem Příliš mladá noc. Tento režisérův v pořadí druhý autorský snímek má podobně komorní náladu. Karel Roden a Vanda Hybnerová v hlavních rolích filmu ověnčeného řadou tuzemských i zahraničních cen.

Rodinný film se zamýšlí nad tím, jak se dvě dospívající děti vypořádají s nečekanou svobodou, když se jejich rodiče vydali na plavbu jachtou po oceánu. Ukazuje, co udělá odloučení s dosud fungující rodinou. Navíc, když do rodinného "testu" nečekaně vstoupí dramatická událost.

Film byl vyznamenán cenou Award for Best Artistic Contribution (Tokyo International Film Festival 2015) a Award for Outstanding Actor (Film Festival Cottbus 2015).

Olmo Omerzu se narodil roku 1984 ve slovinské Lublani a první krátký snímek natočil již ve svých třinácti letech. V raném mládí jej silně ovlivnily filmy Československé nové vlny a filmová tvorba Jana Švankmajera. I díky tomu se rozhodl studovat na pražské FAMU, kde strávil léta 2004 – 2011. V roce 2012 debutoval dramatem Příliš mladá noc, které mělo světovou premiéru v sekci Forum na Berlinale.     

Detaily k filmu: CZ/DE/SI/FR/SK 2015, Režie: Olmo Omerzu, 95 min., jazyk: český, titulky: anglické
Hrají: Daniel Kadlec, Jenovéfa Boková, Vanda Hybnerová, Karel Roden, ad.

Bližší informace: www.kulturklub.at

Ve spolupráci s Velvyslanectvím České republiky ve Vídni a Kulturním klubem Čechů a Slováků v Rakousku.


Fotocredit: (c) Endorfilm

Místo konání:

Kino in der Botschaft der Tschechischen Republik, Penzinger Straße 11-13, 1140 Wien

Datum:

11.9.2017 19:30

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala